درسترسی ۸۲.۵ درصدی جمعیت ایران به آب پایدار

وزیر نیرو همزمان در سفر به یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹ میلیون از جمعیت روستایی کشور به آب پایدار دسترسی دارند، گفت: این مهم در ابتدای دولت صرفا یک میلیون نفر بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ رضا اردکانیان در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار کرد: تعبیری که برای استان یزد با عنوان بهشت سرمایه گذاری ایران یاد می شود بسیار دل گرم کننده است و البته با شاخص های خوبی ازجمله کاهش نرخ بیکاری نیز همراه بوده است.
وزیر نیرو با بیان اینکه دسترسی به نرخ بیکاری صفر در استان یزد با برداشتن گام های بلند امکان پذیر است افزود: شایستگی و اعتباراتی که از پیشینیان ما به ارث رسیده است این هدف گذاری را دور از ذهن نمی داند.
اردکانیان با اشاره به طرح اوراسیا افزود: تنها یک سال فرصت داریم تا زمینه را برای الحاق دایم فراهم کنیم چراکه از اگر این اتفاق رخ ندهد فرصت از دست رفته و به اهدافمان نرسیده ایم.
وی با بیان اینکه در سال جهش تولید نسبت به گذشته روش‌ها و ساز و کار جدید اتخاذ شد گفت: ارزنده‌ترین و اصلی‌ترین ثروت در کشور ما نیروی انسانی است، اگر این ثروت خوب و به جا پرورش داده شوند در عرصه‌ها و بخش‌های مختلف پیشرفت می‌کنیم.
وزیر نیرو گفت: لازم است دست‌اندکاران کشور خدمات خود را به گونه‌ای عرضه کنند که خدمات ارائه شده موجب رضایت‌مندی در جامعه و افراد می‌شود.
اردکانیان تصریح کرد: متوسط جهانی در بهره‌مندی از آب پایدار ۵۳ درصد است، این میانگین در کشور ما ۸۲ درصد است.
وی با اشاره به پیشرفت‌های کشور افزود: در صنعت برق تقریبا به صددرصد می‌رسیم، که بسیار از سطح جهانی بالا هستیم، همچنین تلفات شبکه آبرسانی در یزد ۱۷ درصد است که این شاخص حتی در یک شهر اروپایی ۵۲ درصد است.

۴۶

کد خبر 1429855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =