نقش موثر دانش حقوقی معلمان در کاهش آسیب‌های اجتماعی

دادستان قزوین گفت: ارتقای دانش حقوقی معلمان باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد قاسمی، دادستان قزوین در حاشیه آئین افتتاح شعبه طلایه داران صلح و سازش آموزش و پرورش استان با آرزوی قبولی عزاداری شهادت امام حسین(ع) گفت: سهم آموزش و پرورش در رشد جامعه غیرقابل انکار است و هر فردی در جامعه به جایگاهی رسیده خود را مدیون این نهاد می داند.
اما نباید از این نکته غفلت کنیم که نهادهای آموزشی به هر میزان پرورش را در کنار آموزش مورد توجه قرار دهند جامعه را از آسیب های اجتماعی مصون خواهند داشت. در واقع باید مدنظر داشته باشیم که درب هر کلاسی بسته شود متاسفانه درب یک زندان گشوده می شود.
قاسمی افزود: توجه داشته باشیم که اگر به موقع سراغ افراد به خصوص دانش آموزانی که گرفتار ناهنجاری های اجتماعی و ارتکاب بزه می شوند، می رفتیم؛ امروزه شاهد آن نبودیم که بعضا دانش آموزان دیروز به جای حضور در جایگاه های اجتماعی شایسته در زندان حضور داشته باشند.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: معلمی که دانش حقوقی داشته باشد آن را به دانش آموزانش منتقل کرده و این نوع آموزش در ذهن فرزندان نهادینه شده و در نتیجه شاهد کاهش ارتکاب جرم و در نهایت کاهش آمار زندان و جمعیت کیفری هستیم.

46

کد خبر 1429936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =