افتتاح ۱۴ پروژه شاخص قشم با حضور عالی ترین مقام اجرایی کشور

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح ۱۴ پروژه شاخص قشم با اعتبارارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ریالی ۱۱ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال به دست رییس دولت تدبیر و امید در تاریخ ۲۰ شهریورماه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، حمیدرضا مومنی شامگاه در هجدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم با اعلام این مطلب بیان داشت: تا پایان دولت تدبیر و امید ۱۰۰ پروژه در منطقه آزاد قشم به افتتاح می رسد که بخشی از آن ها تا پایان هفته جاری به دست ریاست محترم جمهوری مورد بهره برداری قرار گرفته و مابقی تا پایان سال ۱۴۰۰ به ثمر می رسد.
وی با اشاره به اقدامات بی‌سابقه در تاریخ منطقه آزاد قشم در ۵ سال اخیر گفت: پروژه پایانه صادراتی ترمینال نفتی دیرستان با ظرفیتی که در دو فاز  برای ذخیره سازی ۶.۵ میلیون بشکه ایجاد می کند، اقدامی بی مانند در تاریخ این منطقه آزاد بوده است.
این مقام عالی همچنین از پروژه های تولید برق در جزیره به عنوان جهشی بزرگ در خودکفایی و تولید یاد کرد و افزود: از سال ۹۴ تا کنون ظرفیت تولید برق قشم به صورت جهشی افزایش یافته و در آینده ای نزدیک این ظرفیت به یک هزار و ۱۰۰ مگاوات خواهد رسید که نه تنها قشم را از نظر تامین انرژی برق خودکفا خواهد کرد بلکه ما را به صادر کننده برق به استان تبدیل می کند.
مومنی به پروژه های افتتاحی اخیر در حوزه گردشگری نیز اشاره کرد و عنوان داشت: ظرفیت تخت های اقامتی در جزیره در سال ۹۴ بالغ بر ۳ هزار و ۵۷۰ تخت بود که با افتتاح مجموعه های مختلف اقامتی این ظرفیت هم اکنون به ۹ هزار تخت و تا پایان دولت تدبیر و امید به ۱۴ هزار تخت می رسد که به نوبه خود در تاریخ تشکیل این منطقه آزاد، بی نظیر بوده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با نگاهی به بانک اطلاعاتی شهرک صنعتی طولا برلزوم توجه به بسترسازی برای سرمایه گذاران تاکید کرد و ادامه داد: کنترل کیفیت کار در شهرک ها، به روزرسانی، استخراج آمار دقیق در مورد شرکت‌های فعال، تعیین ظرفیت انبارها و شرکت های آماده برای واگذاری به سرمایه گذاری ها از مواردی است که باید با دقت به آن پرداخته شود.

*اختصاص ۸۰۰ میلیارد ریال به حوزه عمران جزیره
عابدین سعادت فر، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم در هجدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم ضمن برشمردن مصوبات جلسات قبل با ارایه توضیحاتی در مورد دستور کار نخست جلسه جاری در مورد مصوبات پروژه‌های توسعه‌ای و جاری هیات مدیره سازمان عنوان داشت: یک هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال از طرح های ارایه شده در جلسات به تصویب رسیده که از این بین ۸۰۰ میلیارد ریال آن به حوزه عمرانی و ۷۰ میلیارد ریال آن به خرید تضمینی آب برای ساکنان تخصیص یافته است.
در ادامه مرتضی شیخ زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز گزارشی از وضعیت بیماری کووید ۱۹ در جزیره ارایه داد و گفت: باتوجه به آمار ارایه شده از شبکه بهداشت و درمان شهرستان از تعداد بیماران بستری، در حال حاضر با آمار کاهشی در مورد این بیماری روبه رو هستیم.
محمدمهدی برنجی، مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه جلسه گزارشی از ممیزی بنگاه های اقتصادی مستقر در شهرک صنعتی طولا ارایه کرد که بر مبنای تعداد مجوزهای صادره و میزان زمین های واگذار شده مورد بررسی قرار گرفته بود.
بررسی گزارش سوئکو با مطالعات موردی بر استراتژی‌های توسعه صنعتی، دستور کار دیگر این جلسه بود که توسط ناصر ذاکری، سرپرست مدیریت طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم مورد واکاوی قرار گرفت.
به عنوان مبحث پایانی نیز محمدرضا عباسی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم، گزارشی  از به روز رسانی سامانه اصناف ارایه داد که در آن به شرح چگونگی صدور پروانه صنفی به صورت غیرحضوری پرداخته شد.
گفتنی است، هجدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم با حضور حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل، معاونان، مشاوران و مدیران این سازمان شامگاه دوشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۹ در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

46

کد خبر 1430140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =