استفاده از ظرفیت نخبگان برای تعامل با دستگاه قضایی

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: استفاده از ظرفیت‌های نخبگان در راستای تعامل با دستگاه قضایی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در اولین نشست هم‌اندیشی با نخبگان و نهاد های مردمی حوزه آسیب های اجتماعی گفت:  هدف از برگزاری این نشست شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان، نهاد های مردمی و جهادی در راستای تعامل با دستگاه قضایی استان و مشارکت هدفمند در فرایند پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی است.
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: همواره ثابت شده است در هر حوزه ای از قبیل امنیت داخلی و خارجی، کمک های مومنانه و ... که از ظرفیت های مردمی استفاده شده پاسخ مثبت دریافت کرده ایم.
او با اشاره به ضرورت ارتباط بین دستگاه قضا و نخبگان گفت: متاسفانه تاکنون در حوزه وظایف دستگاه قضایی از ظرفیت های مردمی استفاده نشده است و دستورالعمل رییس قوه قضاییه در این خصوص، نقشه راهی است تا به سراغ ظرفیت های مردمی خصوصا نخبگان برویم و ارتباط با نخبگان می‌تواند چه در حوزه نظارت و چه قضاوت درباره آسیب‌های اجتماعی تأثیر گذار باشد.
قدرتی بیان کرد: این نشست مقدماتی به منظور ایجاد بستر لازم برای مشارکت و تعامل نهادهای مردمی در پیشبرد اهداف دستگاه قضایی از قبیل پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی، ارتقاء شاخص های سرمایه اجتماعی و... بوده و پس از این بناست تا این جلسه هر سه ماه یک بار تشکیل شود.
این مقام مسئول در پایان افزود: همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و باید دست به دست هم دهیم و همه سیاست‌گذاری‌ها باید با نگاه کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه شکل بگیرد تا شاهد کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی و به تبع آن کاهش پرونده های ورودی به دستگاه قضایی، اوقات رسیدگی و اطاله دادرسی باشیم تا به این ترتیب همکاران قضایی بتوانند با فراغ بال به مردم خدمات دهند و تکریم ارباب رجوع بیش از پیش اتفاق افتد.

۴۶

کد خبر 1430278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =