کمک مومنانه اقدام ارزشمندی در حوزه تحصیل و آموزش است

امام جمعه قزوین در مراسم نهضت کمک مومنانه گفت: مردم در حمایت معیشتی و تامین لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان پای کار آمدند و تعداد زیادی لوازم موردنیاز تحصیل را فراهم کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در مراسم نهضت کمک مومنانه، توزیع لوازم التحریر برای دانش‌آموزان که در گلزار شهدای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که مردم در حمایت معیشتی و تامین لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان پای کار آمده‌اند و تعداد زیادی لوازم موردنیاز تحصیل را فراهم کرده‌اند.
آیت‌الله عابدینی لزوم تعاون اهل ایمان با یکدیگر، بر اساس تقوا و پارسایی را سفارش خدای متعال معرفی کرد و افزود: خدای متعال فرموده در مسیر ایمان حرکت کنید و در فضای آموزش و پرورش نیز ‌باید تلاش کنیم خروجی همه کارهای آموزشی و تعلیمی افراد مومن و معتقد به خدا باشد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: نیکوکاری آن است که کسی به خدای عالم و روز قیامت و فرشتگان و کتاب آسمانی و پیغمبران ایمان بیاورد و دارایی خود را در راه دوستی خدا به خویشان، یتیمان، فقیران و در راه ماندگان ببخشید و این مسیر مواسات در راستای این کلام خداوند است.
امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خدا فرموده فرزندانی تربیت کنید که نماز بپا دارند، زکات بپردازند و رفتار شایسته داشته باشند و در سختی‌ها و گرفتاری‌ها صبر داشته باشند.
این مقام مسئول تاکید کرد: این اقدام مواسات با محوریت مساجد انجام شده که پیوند آموزش و دین و مسجد و مدرسه است که بسیار ارزشمند است.

48

کد خبر 1430280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =