تالاب گندمان مأوای امن پرندگان ثبت مشاهده ۴ گونه پرنده جدید 

۴ گونه جدید پرنده، شامل: سنگ گردان، سسک خوش صدا، تلیله دم سفید و تلیله نوک پهن در تالاب گندمان، مشاهده و ثبت شد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، مشاهده ۴ گونه پرنده شامل، یک فرد گونه سنگ گردان با نام علمی (Arenaria interpres)، پنج فرد تلیله دم سفید (Calidris temminckii)، یک فرد سسک خوش صدا (ساوی) با نام علمی Locustella luscinioides و پنج فرد تلیله نوک پهن Limicola falcinellus ثبت شد.

مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: این چهار گونه، در شهریور ماه امسال و توسط آقای کرامت حافظی در تالاب گندمان مشاهده و در کمیته ثبت پرندگان ایران این مشاهدات ثبت شدند.

شهرام احمدی افزود با ثبت مشاهده این چهارگونه؛ تا تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۹، مشاهده تعداد ۲۸۴ گونه پرنده در فهرست پرندگان استان چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده است.

کمیته ثبت پرندگان ایران از سال ۱۳۸۷ و با اهداف: استفاده از دانش و تجربیات پرنده شناسان داخلی و خارجی در مورد شناسایی پرندگان، جمع‌آوری اطلاعات پراکنده در مورد پرندگان، بررسی دقیق گزارشات و مشاهدات در مورد ثبت‌های پرندگان کمیاب ایران با حذف اطلاعات مشکوک و ناقص، اطلاع‌رسانی عمومی آخرین اخبار در مورد مشاهدات موثق گونه‌های جدید و ثبت‌های جدید پرندگان کمیاب در ایران تشکیل شده است.

48

کد خبر 1430303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =