بهره‌مندی تمام روستاهای جاده چالوس از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز از اتمام گازرسانی روستاهای جاده چالوس تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز: مدیرعامل شرکت گاز استان البرز از اتمام گازرسانی روستاهای جاده چالوس تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

«حسین تقی‌نژاد» در پنجمین سال از حضور خود در البرز به عنوان مدیرعامل شرکت گاز استان ضمن ارائه گزارش عملکردی از اقدامات مهم انجام شده، چشم‌انداز روشنی از گازرسانی در بخش شهری، روستایی و صنعتی ارائه کرد.

به گفته وی،  ۱۵۸ روستای البرز از نعمت گاز برخوردار هستند. از ۱۷ شهر استان نیز ۱۶ شهر گازکشی شده که آسارا نیر طی ماه‌های آتی به شبکه گازرسانی وصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه به همت شرکت گاز استان البرز تاکنون ۹۹.۹ درصد مناطق از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند، گفت: ۸۶ درصد مناطق روستایی استان نیز تحت پوشش شبکه گاز طبیعی قرار گرفته‌اند.  

تقی‌نژاد طول شبکه توزیع گاز استان البرز را  بیش از ۶ هزار کیلومتر اعلام کرد که به ۹۰۰ هزار مشترک گاز در استان البرز خدمات ارائه می‌دهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با بیان اینکه از این تعداد ۳ هزار  و ۱۸۱مشترک مصرف کننده صنعتیِ روز و ۹۰۴ مشترک مصرف کننده صنعتیِ عمده گاز هستند، تصریح کرد: این در حالیست که سالانه حدود ۴۰ هزار مشترک جدید در استان البرز تحت پوشش خدمات شرکت گاز قرار می‌گیرند.

وی ضمن اشاره به مصرف سالانه ۶ میلیارد مترمکعب گاز در استان گفت: از این حجم ۵۰ درصد در بخش خانگی  و ۵۰ درصد دیگر در سایر بخش‌ها از جمله صنعت و نیروگاهی مصرف می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گازرسانی جاده چالوس به عنوان یکی از مهمترین اقدامات این شرکت اعلام کرد: در حالی این پروژه آغار شد که به دلیل موقعیت سوق‌الجیشی امری محال تصور می‌شد؛ اما در دو فاز، گازرسانی به مناطق پایین سد و بالای سد آغاز شد. در فاز نخست، گازرسانی به ۱۵ روستای پایین سد امیرکبیر در ۳ فاز آغاز شد که روستای کندر اکنون با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی تا سه ماه آینده آماده بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: در فاز دوم، پیمانکار خوزنکلا کار را شروع کرده و فاز سوم، محور ارنگه، تا پایان امسال پیمانکار آن انتخاب و در سال ۱۴۰۰سال پرونده ۱۵ روستای پایین سد امیرکبیر به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: فاز دوم که گازرسانی به مناطق بالای سدامیرکبیر در جاده چالوس است، در بالای سد از طالقان خطی به طول ۵۳ کیلومتر طراحی شد که به دلیل مشکلات اجرایی با پیشرفت ۱۳ درصدی روبرو است ولی با جذب پیمانکار دوم به منظور تسریع در روند پروژه،  ۳۸ روستای بالای سد در ۴ فاز گازرسانی شده و تا پایان ۱۴۰۱ آماده بهره‌برداری خواهند شد.

وی با بیان اینکه فردیس و اشتهارد  به عنوان شهرستان‌های سبز البرز به طور کامل از نعمت گاز بهره‌مند هستند، از تکمیل گازرسانی ساوجبلاغ و نظرآباد در آینده‌ای نزدیک خبر داد.   

تقی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: به منظور تسهیل در ارائه خدمات طی قراردادی که با دفاتر پیشخوان دولت منعقد شده است، اکنون ۳۰۰ دفتر پیشخوان دولت در سطح استان به ارائه خدمات گاز می پردازند.

وی همچنین از انعقاد قرارداد همکاری با مراکز دانشگاهی و آموزش فنی وحرفه‌ای کشور از جمله دانشگاه خوارزمی، دانشگاه هنر و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز خبر داد  و هدف از آن را ارتقای سطح آموزشی برای نیروی پیمانکار در ارائه بهتر خدمات به مردم اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در بخش دوم این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

48

کد خبر 1430355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =