۱ نفر
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
ترامپ انتخاب هریس را توهین دانست

فارس نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه «کاملا هریس» معاون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌روی این کشور را مسخره کرد و گفت، اگر وی اولین رئیس‌جمهور زن آمریکا شود، این مسئله توهینی به این کشور خواهد بود.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، ترامپ در جمعیت هوادارانش در کارولینای شمالی گفت: مردم او را دوست ندارند. او هرگز اولین رئیس‌جمهور زن نخواهد بود. هرگز نمی‌تواند باشد. این توهینی به کشور ما خواهد بود.

او پیش از این هم در حمله‌ای مشابه به معاون «جو بایدن» رقیب دموکرات خود و احتمال رئیس‌جمهور شدن هریس (در آمریکا معاون رئیس‌جمهور در صورت بروز هرگونه اتفاق ناخواسته مسئولیت رئیس‌جمهور را برعهده می‌گیرد) در شهر «لاندندری» ایالت نیوهمپشایر در جمع هوادارانش گفت: می‌دانید، من می‌خواهم اولین رئیس‌جمهور زن را هم ببینم ولی نمی‌خواهم یک زن رئیس‌جمهور را ببینم که به شیوه او به این سمت می‌رسد؛ او لایق نیست. همه آن‌ها می‌گویند «ما ایوانکا را می‌خواهیم»، شما تقصیری ندارید.

رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش به انتخاب هریس هم در توییتی او را حریفی خوانده بود که همه آرزویش را دارند. ترامپ در این خصوص نوشت: «او با قدرت رقابت‌های  انتخاباتی مقدماتی دموکرات‌ها را شروع کرد و پایان ضعیفی داشت و در نهایت تقریبا بدون هیچگونه حمایتی عرصه را ترک کرد. این حریفی است که همه آرزویش را دارند.»

هریس هم به تازگی ادعاهای ترامپ درباره تولید واکسن ویروس «کووید-۱۹» را زیر سوال برد. وی شامگاه شنبه (به وقت تهران) در مصاحبه با شبکه «سی‌اِن‌اِن» گفت ترامپ سابقه سرکوب کردن نظرات تخصصی درباره همه‌گیری ویروس کرونا را دارد و از این نگران است که او این بار نیز رویکرد مشابهی را درباره واکسن این بیماری در پیش گرفته باشد.

وی در این باره توضیح داد: «من به دونالد ترامپ اعتماد ندارم. فقط زمانی از تاثیر واکسن مطمئن می‌شوم که شخص معتبر دیگری از آن تعریف کند. من حرف او را باور نمی‌کنم».

معاون بایدن به سی‌ان‌ان گفت که احتمالا ترامپ برای جمع کردن رأی و بهبود چهره مخدوش خود در افکار عمومی آمریکا، واکسن کرونا را حتی اگر آزمایش هم نشده باشد، ارائه کند.

هریس افزود: او انتخاباتی را می‌بیند که در کمتر از ۶۰ روز فرا می‌رسد و تلاش می‌کند به هر چیزی چنگ بزند تا نشان دهد که می‌تواند رهبر [خوبی برای آمریکا] در این زمینه باشد، که نیست.

311311

کد خبر 1430621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =