۳ هتل در منطقه آزاد قشم افتتاح می شود

با افتتاح سه هتل توسط رییس جمهوری با سرمایه گذاری ۳۲۰ میلیارد ریالی در مجموع بیش از ۳۶۰ تخت به ظرفیت اقامتی منطقه آزاد قشم اضافه می شود.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، : ۳ هتل جدید با ظرفیت ۳۶۲ تخت در جزیره قشم به بهره برداری می رسد.
با آغاز به کار این هتل ها برای ۵۴ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی صورت گرفته و ۹۲ نفر به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می شوند.
پروژه احداث هتل آوینای قشم که فعالیت اجرایی خود را از سال ۹۰ آغاز کرده، در سال ۹۹ و پس از اتمام مراحل اجرایی به بهره برداری می رسد. این مجموعه در زمان بهره برداری ظرفیتی معادل  تعداد ۱۰۴ تخت ثابت را در خود جای داده است که توانایی افزایش آن به ۱۵۲ تخت نیز در این هتل پیش بینی شده است.
با بهره برداری از هتل آوینای قشم برای ۳۶ نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در زمان احداث و آماده سازی این پروژه ۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند. این هتل با سرمایه گذاری معادل ۱۳۰ میلیارد ریال و توسط فعالان حوزه گردشگری و اقامتی در بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز می کند.
همچنین مجموعه هتل لاچین قشم یکی از طرح هایی است که در سال ۹۸ فعالیت بازسازی و نوسازی خود را آغاز کرده و در سال ۹۹ پس از اتمام مراحل اجرایی به بهره برداری می رسد. این مجموعه در حال حاضر با افزودن ۵۰ تخت به ظرفیت های اقامتی و گردشگری فعال در جزیره قشم آماده خدمات رسانی به گردشگران و مراجعان خواهد بود.
هتل لاچین قشم با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری منطقه آزاد و شهر قشم به گردشگران و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند. با بهره برداری از هتل لاچین قشم برای ۶ نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در زمان نوسازی و آماده سازی این پروژه ۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.
همینطور مجموعه هتل آپارتمان ساحلی دایموند قشم یکی از طرح هایی است که فعالیت خود را در سال ۹۰ آغاز کرده و پس و از طی مراحل اجرایی و آماده سازی سال ۹۹ به بهره برداری می رسد. این مجموعه با اتمام مراحل اجرایی و همزمان با آغاز بهره برداری در مجموع تعداد ۴۰ سوئیت و ۱۶۰ تخت را به ظرفیت های اقامتی و گردشگری فعال در جزیره قشم افزوده و آماده خدمات رسانی به گردشگران و مراجعان خواهد بود.
هتل آپارتمان دایموند قشم با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری منطقه آزاد و شهر قشم به گردشگران و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند. با بهره برداری از هتل آپارتمان ساحلی دایمون قشم برای ۱۲ نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در مراحل اجرایی و  آماده سازی این پروژه ۳۲ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.
گفتنی است، منطقه آزاد قشم روز پنج‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹، پذیرای رییس جمهور در جلسه ویدیو کنفرانسی است که در آن ۱۴ پروژه این منطقه آزاد در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ریالی ۱۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیونی در پنج بخش صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح می‌شود.

48

کد خبر 1430665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =