۲۰ مدرسه روستایی جزیره به بهره برداری می رسد

۲۰ مدرسه روستایی باحضور حسن روحانی در جلسه ای ویدیو کنفرانسی در منطقه آزاد قشم مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، در این جلسه ویدیو کنفرانسی که پنج شنبه ۲۰ شهریورماه با حضور حسن روحانی، رییس جمهور، حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم و جمعی از مسوولان کشوری، استانی و سازمانی برگزار می شود، ۲۰ مدرسه روستایی در جزیره قشم که با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریالی منطقه آزاد قشم، ساخته و بازسازی شده، افتتاح می شود.
با بهره برداری از این مدارس در روستاهای جزیره قشم برای ۱۵ نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده و همچنین در مراحل احداث این پروژه ها، ۱۵ نیرو به صورت غیرمستقیم مشغول به کار شده اند.
حفظ و ارتقاء سطح دانش برای دستیابی به توسعه متوازن در جزیره، یکی از عمده ترین شعارها و اهداف حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از زمان حضورش در این پست در جزیره بوده که ساخت و بهسازی  مدارس روستایی در راستای همین هدف پیگیری شده و به انجام رسیده است.
تعامل و همیاری سازمان منطقه آزاد قشم با آموزش و پرورش شهرستان، معتمدین و خیرین محلی هر روستا، افزایش و بهبود فضاهای آموزشی و ادامه تحصیل دانش آموزان روستایی برای کسب مدارج علمی و رسیدن به مشاغل کلیدی را در جزیره رقم زده است.
گفتنی است، منطقه آزاد قشم روز پنج‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹، پذیرای رییس جمهور در جلسه ویدیو کنفرانسی است که در آن ۱۴ پروژه این منطقه آزاد در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ریالی ۱۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیونی در پنج بخش صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح می‌شود.

کد خبر 1430694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =