تدوین طرحی در حوزه اعتیاد در دادستانی تهران

دادستان عمومی و انقلاب تهران از تدوین طرحی در حوزه اعتیاد خبرداد و گفت: در این طرح وظایف دستگاه ها مشخص و دادستانی در حوزه حقوق عامه این موضوع را پیگیری می کند.

به گزارش خبرآنلاین، علی القاصی در حاشیه بازدید از منطقه مولوی که از وجود معتادان پاکسازی شده، با اشاره به وضعیت اسف بار این مناطق گفت: متاسفانه جلوی چشم مسئولان شاهد این وضعیت نگران کننده اعتیاد در برخی از مناطق بودیم.

وی با اشاره به نگرانی رهبر معظم انقلاب پیرامون این مناطق اظهار داشت: این موضوع مسئولیتی را برای ما ایجاد کرده است از طرفی در مورد این موضوع در نشست های مختلف تذکر داده شده و اخیرا رییس قوه قضاییه هم تاکید ویژه ای بر این امر داشتند.

دادستان تهران با تاکید بر ابنکه برخی دستگاه ها نسبت به وطایف خود بی اهمیت هستند، افزود؛ این پذیرفته نیست که جلوی چشم ما برخی مناطق تهران به کانون جرم و آسیب تبدیل شوند.
وی با ببان اینکه علل و عوامل جرم متفاوت است، اطهار کرد؛ در ارتکاب جرم فرد مرتکب’ دولت به مفهوم عام و جامعه و مجنی علیه هم سهم دارد و دخیل هستند.

دادستان تهران گفت: سوال اینجاست که در رابطه با آسیب های این مناطق جه کسی مسوول است چه کسانی در به وحود آمدن این پدیده مسوول بودند.دستگاه هایی به صورت مستقیم و غیر مستیم مسوول بودند و آیا فقط با جمع آوری، کار درست می شود؟ این فقط مسئله فقط برخورد با معلول است، در حالی که در قانون وظایف همه دستگاه ها از شهرداری ، بسیج قضایی و … مشخص شده است.

القاصی افرود: قانون برای دستگاه ها ضمانت اجرا معین کرده  اینکه خسارت روحی و روانی و طرد فرد خسارت دیده برعهده چه کسی است فرد خسارت دیدت می تواند از این دستگاه مطالبه خسارت کند.

وی گفت: ورود دادستانی به این مسئله فقط از باب بازدید نیست بر همین اساس با پیگیری و بازدیدها برخوردهایی در مراحل مختلف انجام شده است.

دادستان تهران افزود: آیا با این اقدامات مشکل حل می شود بر این اساس از باب اعمال نطارت و پیگیری حقوق عامه دادستانی به این موضوع ورود کرده و طرحی آماده و وظایف ١٠دستگاه که مستقیم نقش دارند مشخص و به آنها ابلاغ می شود.

القاصی ادامه داد: این دستگاه ها شامل استانداری، شهرداری، دادستانی، و دادگاه، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی فرماندهی انتظامی، علوم پزشکی ،زندان و سپاه است که وظایشان احصا شده است .

وی با بیان اینکه این مناطق باید برای فروشندگان مواد مخدر نامن شود؛ ادامه داد: با ابلاغ این طرح به دستگاه ها، هر دستگاهی که به وظایف خود عمل نکند بر اساس قانون با آن برخورد می شود.
دادستان تهران از جمع آوری بیش از ١٠هزار معتاد طی این مدت خبر داد و گفت: این معتادان به مراکز بازپروری منتقل و با رعایت پروتکل های بهداشتی تحت درمان قرار گرفته اند البته بایدظرفیت این مراکز افزایش یابد.

راه اندازی شعبب ویژه برای رسیدگی به پرونده این افراد، صدور دستورات قضایی و.،. از دیگر اقدامات دادستانی تهران است که القاصی به آن اشاره کرد.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1430733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =