اجرای طرح "فرهنگیاران" در سپاه می‌تواند الگوی نهادهای دیگر باشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر گفت: طرح فرهنگیاران در سپاه و استفاده هدفمند از ظرفیت‌ها و استعدادهای کارکنان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌تواند به عنوان یک الگو برای سایر سازمان‌ها و نهادها در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرآنلاین از فارس : آئین تجلیل از فرهنگیان مداح سپاه فجر استان فارس با حضور حجت‌الاسلام محمود محمودی‌زاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر برگزار شد.

 حجت‌الاسلام محمودی‌زاده در این مراسم با بیان اینکه ترویج فرهنگ عاشورا یکی از نیازهای اصلی جامعه امروز است گفت: مجالس عزاداری سید الشهدا اباعبدالله الحسین (ع) که با حضور پُرشور نوجوانان و جوانان برگزار می‌شوند از جمله بسترهای ترویج فرهنگ حسینی و عاشورایی در جامعه است.

وی با بیان اینکه مداحان یکی از ارکان اساسی برپایی مراسم عزاداری در ماه مُحرم و صفر هستند، گفت: توجه ویژه دست اندرکاران هیئات مذهبی به ویژه مداحان و مدیحه سرایان به مسئله مهم فرهنگ‌سازی و انتقال مفاهیم عاشورایی به مخاطبان یکی از مسائل مهمی است که همواره باید مورد توجه این اقشار قرار داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با بیان اینکه فرهنگیاران  مداح سفیران و مبلغان فرهنگ حسینی هستند، گفت: حضور مداحان در هر نهاد و سازمانی یک فرصت عظیم فرهنگی برای ترویج معارف اهل بیت (ع) است که باید مورد توجه مسئولان و مدیران این مجموعه‌ها قرار گیرد و از این ظرفیت عظیم در برنامه‌ها و مناسبت‌های داخلی نهادها هر چه بهتر و بیشتر استفاده شود.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله نهادهایی است که به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده از ظرفیت مداحان اهل بیت در برنامه‌های دینی و معنوی و مراسمات و مناسبت‌های مذهبی در راستای ترویج معارف اهل بیت (ع) و زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت استفاده می‌کند.

حجت‌الاسلام محمودی‌زاده با بیان اینکه مداحان شور و شعور حسینی را توامان با هم در اجرای عزاداری‌ها در نظر داشته باشند، خاطرنشان کرد: طرح فرهنگیاران در سپاه و استفاده هدفمند از ظرفیت‌ها و استعدادهای کارکنان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌تواند به عنوان یک الگو برای سایر سازمان‌ها و نهادها در نظر گرفته شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به این مسئله مهم که بخش زیادی از عُمر و وقت کارمندان در سازمان‌ها صرف می‌شود، گفت: مسئولان فرهنگی سازمان‌ها تلاش کنند شاخصه‌ها و سبکِ زندگی اسلامی و حسینی را طریق برگزاری برنامه‌های محتوایی و به عنوان الگوهای رفتاری برای کارمندان تشریح و معرفی کنند.

سرهنگ پاسدار جلال یارمحمدی معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه فجر نیز در این دیدار با بیان اینکه مراسمات دهه اول ماه مُحرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ظرفیت فرهنگیاران مداح و سخنرانان در ستاد سپاه فجر فارس برگزار شد، گفت: ترویج فرهنگ حسینی و عاشورایی یکی از سرفصل‌های مهم برنامه‌های معنوی و تبلیغی در سپاه فجر استان فارس است.

وی افزود: در این دیدار از مداحان و فرهنگیاران ستاد سپاه فجر که در برگزاری مراسم عزاداری دهه اول مُحرم مشارکت داشتند، تجلیل شد.

48

کد خبر 1430757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =