نسل‌کشی پرندگان مهاجر در تالاب‌های یک استان جنوبی

میزان نوشت: کشتار گسترده پرندگان مهاجر در تالاب های شمالی و جنوبی کشورمان هر ساله با فرا رسیدن فصل مهاجرت پرندگان آغاز می‌شود. پرندگانی که فرسنگ‌ها را به امید چند صباحی زمستان‌گذرانی در تالاب‌های کشورمان پرواز کرده‌اند با استفاده از روش‌های غیرقانونی صید که گزینشی عمل نکرده و تعداد بی‌شماری از پرندگان مهاجر را از گونه‌های مختلف به دام می‌اندازند صید می‌شوند.

امسال  با فرا رسیدن شهریور ماه دسته‌هایی از پرندگان مهاجر به تالاب‌های استان خوزستان وارد شده‌اند تا به روش غیرقانونی صید محمیه سر از بازارهای غیرقانونی عرضه گوشت پرندگان درآورند.
محمیه به آبگیرهای مصنوعی نسبتا وسیعی گفته می‌شود که صیادان به منظور صید پرندگان ایجاد می‌کنند. در این آبگیرها تورهای بزرگی جاسازی شده و به منظور جذب پرندگان، غلات پخش می‌شود. حالا این دام بزرگ که محمیه نام دارد آماده است و پرندگان مهاجری که برای مدتی زمستان‌گذرانی در تالاب‌های جنوبی کشور بر فراز استان خوزستان پرواز می‌کنند را به سوی خود جذب می‌کند. محمیه‌ها در پاییز و زستان مملو از دسته‌های پرندگان مهاجری هستند که یا بر اثر گرفتار شدن طولانی‌مدت در تورها جان می‌دهند و یا توسط صیادان سربریده می‌شوند. محمیه از میان تمام گونه‌های مرغابی‌های مهاجر و حتی فلامینگوها قربانی می‌گیرد.
جان کندن پرندگان سربریده در تالاب‌های خوزستان/نسل‌کشی پرندگان مهاجر در خوزستان آغاز شد + فیلم
پرندگان قربانی در محمیه‌ها توسط سودجویان به بازارهای خاصی منتقل شده و به صورت غیرقانونی و غیربهداشتی به فروش می‌رسند. اصلی‌ترین بارانداز لاشه‌های پرندگان مهاجر در استان خوزستان، بازار کیان اهواز است که تصاویری از عرضه پرندگان مهاجر در آن طی روزهای گذشته را در ادامه مشاهده می‌کنید. 
جان کندن پرندگان سربریده در تالاب‌های خوزستان/نسل‌کشی پرندگان مهاجر در خوزستان آغاز شد + فیلم
گفتنی است با توجه به کشتار گسترده و عرضه محدود پرندگان در بازارهای خوزستان، بخش عمده‌ای از لاشه‌های پرندگان صیدشده توسط محمیه داران برای فروش به کشور عراق ارسال می‌شود.
47231
کد خبر 1430904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =