ادعای کوشنر درباره رویکرد کشورهای خاورمیانه درباره اسرائیل

ایسنا نوشت: مشاور ارشد کاخ سفید مدعی شد، تغییری مهم در سیاست کشورهای خاورمیانه در قبال اسرائیل رخ داده است. وی همچنین با اشاره به اینکه امارات شریک نظامی بزرگ آمریکا است، از رایزنی واشنگتن با شرکای خود برای فروش جنگنده اف-۳۵ به امارات با وجود مخالفت اسرائیل خبر داد.

 به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، جارد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد، عدم محکومیت توافق عادی سازی میان امارات و اسرائیل بیانگر ایجاد تغییری مهم در خاورمیانه است.

مهند عکلوک، سفیر فلسطین تاکید کرد، اتحادیه عرب در صد و پنجاه‌ و چهارمین دوره نشست وزرای خارجه عرب به ریاست فلسطین بند پیشنهادی فلسطین مبنی بر محکومیت خروج از اجماع عربی در رابطه با توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی را رد کرد.

اظهار نظر کوشنر در خصوص تغییر سیاست خاورمیانه در قبال رژیم صهیونیستی در واکنش به عدم محکومیت توافق عادی‌سازی امارات و اسرائیل از سوی اتحادیه عرب مطرح شد.

کوشنر همچنین به اجازه عربستان و بحرین به استفاده شرکت‌های هواپیمایی رژیم صهیونیستی از حریم هوایی این دو کشور اشاره کرد.

وی گفت: هر شرکت هواپیمایی اسرائیلی برای حرکت به سمت شرق که درخواست مجوز استفاده از حریم هوایی عربستان را داشته باشد، آن را دریافت خواهد کرد.

از سوی دیگر، کوشنر روز چهارشنبه در گفتگو با روزنامه "Jewish Insider" اظهار داشت، ایالات متحده با شرکای خود در مورد مسئله فروش جنگنده های "اف-۳۵"  به امارات رایزنی می‌کند. این امری است که اسرائیل به رغم توافق عادی‌سازی با آن مخالف است.

وی تصریح کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نشان داده است که او امنیت اسرائیل را چه بسا بهتر از هر رئیس جمهور دیگر آمریکا طی چند دهه گذشته درک می‌کند. او دوست بزرگ اسرائیل بوده و "منطقه را امن‌تر کرد". ترامپ همچنین ایالات متحده و اسرائیل را بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک کرده است.

کوشنر افزود: اما امارات شریک نظامی بزرگی برای آمریکا است.  من معتقدم که فرصت‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با تلاش در این مسیر بدست آورد.

311311

کد خبر 1430995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =