تعداد نمایندگان مجلس استان البرز کمتر از متوسط کشوری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز و رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به جمعیت سه میلیونی البرز، وجود ۳ نماینده برای این استان را بسیار کمتر از حد متوسط کشوری دانسته و خواستار افزایش تعداد نمایندگان استان با توجه به جمعیت استان شد.

 به گزارش خبرآنلاین از البرز : «نورمحمد فردی بیرانوند» با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات استان گزارشی از تعداد و وضعیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دور دوم انتخابات ارائه کرد.

وی افزود: در استان البرز ۳۷۹ نفر داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند که از این تعداد ثبت نام شدگان  معادل ۸۶ مربوط به حوزه انتخابیه شهرستان کرج، فردیس و اشتهارد و معادل ۱۴ درصد مربوط به مرکز حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان بودند.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: از این تعداد در نهایت  ۱۱۵ نفر به رقابت نهایی راه یافتند که  این رقابت در ۱۲۰۰ شعبه از سرتاسر استان برگزار شد و دو نفر در دور اول به مجلس راه یافتند و نماینده سوم استان در دور دوم انتخابات انتخاب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: در دور دوم ۹۰۸ شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد پیش‌بینی شده است.

 وی در ادامه به ویژگی خاص دور دوم انتخابات و تشکیل کمیسیون تبلیغات اشاره کرد و افزود: این کمیسیون با حضور رئیس ستاد انتخابات، رئیس هیات نظارت استان و رئیس صدا و سیمای مرکز البرز تشکیل شد.

وی افزود: این کمیسیون با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا و محدودیت تبلیغات میدانی برای نامزدها پیش‌بینی شد و برنامه‌ریزی برای تبلیغات نامزدها از صدا و سیمای استان و قرعه‌کشی جدول پخش برنامه‌ها انجام شد.  

رئیس ستاد انتخابات استان همچنین با اشاره به شرایط کشور در خصوص کرونا و ضرورت نظارت جدی بر شیوه تبلیغات انتخاباتی طبق پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد، با عضویت رئیس دانشگاه علوم پزشکی در ستاد انتخابات استان، بر انجام پیش‌بینی‌های جامع جهت اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای پروتکل های لازم صورت گرفت.

46

کد خبر 1431406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =