اطلاعیه ستاد انتخابات درباره گزارشات ناشی از تخلفات انتخاباتی/ درخواست تمدید رای گیری به دلیل گرما

ستاد انتخابات در اطلاعیه‌هایی نحوه گزارش تخلفات انتخابات و همچنین رای گیری در شعب سیار را مشخص کرد.

به گزارش خبرآنلاین  به نقل از پایاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  بر اساس اطلاعیه شماره ۴۷ ستاد انتخابات کشور، حضور نمایندگان محترم نامزدها در شعب اخذ رأی به همراه کارت شناسایی صادره از سوی هیأت نظارت مربوطه و رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز است. نمایندگان محترم نامزدهای انتخاباتی می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بدون دخالت در امور اجرایی، مراتب را به هیأتهای اجرایی یا نظارت شهرستان یا بخش کتباً گزارش کنند.

متن کامل اطلاعیه شماره ۴۷ ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:
 
براساس ماده ۵۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، حضور نمایندگان محترم نامزدها در شعب اخذ رأی به همراه کارت شناسایی صادره از سوی هیأت نظارت مربوطه مجاز است و این افراد می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی تا پایان زمان اخذ رأی و شمارش آراء و تنظیم صورت جلسه در محل شعبه حضور داشته باشند.
همچنین اعضای شعب اخذ رأی و نمایندگان فرماندار ترتیبی اتخاذ نمایند تا این نمایندگان درمحل مناسبی استقرار یابند. نمایندگان محترم نامزدهای انتخاباتی نیز می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بدون دخالت در امور اجرایی، مراتب را به هیأتهای اجرایی یا نظارت شهرستان یا بخش کتباً گزارش نمایند.

همچنین در متن اطلاعیه شماره ۴۸  ستاد انتخابات کشور آمده است: به آگاهی اعضای محترم شعب اخذ رأی سیار در حوزه های انتخابیه مرحله دوم انتخابات می رساند که نحوه اخذ رأی و بررسی مدارک در شعب سیار هیچگونه تفاوتی با شعب اخذ رأی ثابت ندارد و لذا از رأی دهندگان گرامی حتی در بیمارستانها و پادگانها نیز صرفاً در قبال ارائه شناسنامه و کد ملی باید رأی گیری بعمل آید .

مجدداً تأکید می نماید که متولدین۲۱-۰۶-۱۳۸۱و ما قبل از آن می توانند در انتخابات شرکت نمایند.

در خواست تمدید رای گیری به علت گرما 

همچنین فارس نوشت، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در ستاد انتخابات کشور و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از شعب اخذ رای توسط یکی از استانداران به دلیل گرمای هوا درخواست تمدید مهلت رای گیری را داده است که در مورد آن تصمیم گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: پایان کار شعب اخذ رای در ساعت ۱۸ بوده و تمدید نمی‌شود.

216216

کد خبر 1431410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =