انتقادها از بی بی باعث لغو سفرش به آمریکا شد

ایسنا نوشت: در پی انتقادات گسترده، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، از سفر به واشنگتن برای امضای توافقنامه صلح با هواپیمای اختصاصی منصرف شده است.

به گزارش روسیا الیوم،  سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دلیل انصراف وی از سفر به واشنگتن با هواپیمای اختصاصی را این مساله عنوان کرد که نتانیاهو نمی خواهد به رسانه ها اجازه دهد افکار عمومی را از توافقنامه "تاریخی" صلح با امارات و شاید با دیگر کشورهای عربی دیگر منحرف کند.

وی گفت، نتانیاهو نه با هواپیمای اختصاصی وابسته به شرکت هواپیمایی "اسرا ایر" بلکه به همراه هیئت با هواپیمای شرکت "ال عال" که  فضای بیشتری دارد و با رعایت اصول بهداشتی به این سفر خواهد رفت.

نتانیاهو پس از تصمیم خود برای سفر به واشنگتن با هواپیمای اختصاصی و به دور از اعضای هیئت اسرائیلی به دلیل ترس از انتقال ویروس کرونا با انتقادات شدیدی روبرو شد.

شبکه ۱۳ اسرائیل اعلام کرد، یائیر لاپید، رهبر مخالفان در کنست (پارلمان اسرائیل) نتانیاهو را به خاطر این تصمیمش به باد انتقاد گرفت و گفت، مردم "اسرائیل" چیزی برای خوردن ندارند.

قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه ۱۵ اکتبر میزبان مراسم امضای توافقنامه صلح میان رژیم صهیونیستی و امارات در کاخ سفید باشد.

311311

کد خبر 1431555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =