ثبت نام طرح ملی توسعه مشاغل خانگی آغاز شد

رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین از آغاز ثبت نام "طرح ملی توسعه مشاغل خانگی" در سایت www.inhb.ir در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فرشاد پیله‌چی، رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: با توجه به آسیب‌های وارد شده به بسیاری از مشاغل بر اثر شیوع کرونا ویروس و شرایط ناشی از آن، لزوم توجه به الگوی توسعه مشاغل خانگی با هدف کمک به رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه این مشاغل در اقتصاد کشور، این طرح آغاز شده است. 
پیله‌چی ادامه داد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظیفه دارد سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار با هدف ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای حدود ۵۴هزار نفر در ۳۱استان کشور را به سرانجام رساند. 
او بیان کرد: شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح حداقل ۱۸سال سن، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت ونداشتن بیمه کارفرمایی است که علاقه‌مندان می‌توانند نهایتاً تا تاریخ هفتم مهرماه در سایت www.inhb.ir ثبت نام کنند.
پیله‌چی اظهارکرد: پس از ثبت‌نام متقاضیان؛ غربال‌گری و راستی‌آزمایی می‌شوند. سپس آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار از وظایف بعدی جهاددانشگاهی بوده که با نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام می‌شود. 
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با بیان اینکه این طرح سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای ۱۵۰۰نفر در استان قزوین را دارد؛ تصریح کرد: امیدواریم با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به ‌ویژه در سال "جهش تولید" باشیم.

46

کد خبر 1431603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =