ظرفیت تولید روزانه ۲میلیون ماسک در قزوین

رییس سازمان صمت استان قزوین گفت: ظرفیت تولید روزانه ۲میلیون ماسک در استان وجود دارد که باید تمامی این پتانسیل را با توجه به فرارسیدن فصل سرما و شیوع موج جدید بیماری کرونا فعال کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله افضلی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: با بازگشایی مدارس، فرارسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری کرونا و آنفلوآنزا نگرانی‌هایی در تامین اقلام بهداشتی برای مقابله با این بیماری‌ها وجود دارد و باید برنامه ریزی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.
افضلی بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تا به امروز مشکلی در تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی نداشته ایم و باید پیش بینی‌های لازم برای فصل سرما صورت گیرد.
این مقام مسئول گفت: تاکنون حدود ۳۸واحد تولید ماسک در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۱۸مورد فعالیت ندارند و باید مشکلات آنها را برای بازگشت به تولید برطرف کرد.
افضلی با اشاره به قرمز شدن وضعیت استان قزوین از نظر کرونا، خاطر نشان کرد: با توجه به اعلام ستاد مقابله با کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بهترین راهکار مقابله با این بیماری است که لزوم برنامه ریزی و تمهید مقدمات را برای تولید ماسک مورد نیاز شهروندان موکد می‌کند.
او بیان کرد: در حال حاضر با موضوع کمبود مواد اولیه برای تولید ماسک در استان مواجه هستیم و پیگیری‌های لازم برای رفع این مشکل در حال انجام است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: همچنین سهمیه تخصیصی الکل استان در بخش صنعت، مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی، تامین کننده نیازهای این بخش نیست و باید بازنگری لازم در این زمینه صورت گیرد.

46

کد خبر 1431615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =