تلاش سازمان محیط‌زیست برای اجرای صددرصدی قانون حمایت از محیط‌بانان

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه عیادت از محیط بان مجروح استان تهران با بیان اینکه خوشبختانه با تصویب قانون حمایت از محیط بانان آنان در انجام ماموریت های خود از حمایت قانونی برخوردار هستند، اظهارکرد: سازمان محیط زیست نیز هر آنچه که در این قانون پیش بینی شده است را صد در صد انجام می دهد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست - صبح امروز به همراه معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس و فرمانده یگان حفاظت سازمان با حضور در بیمارستان میلاد تهران از محیط بان مجروح شمیرانات عیادت کرد و در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه ملاقات با امیرحسین کرمیان محیط بان مجروح منطقه حفاظت شده ورجین تهران، با اشاره به اینکه بر اساس قانون حمایت از محیط بانان که سال گذشته تصویب و امسال ابلاغ شده، محیط بانان همانند ماموران نیروی انتظامی هستند،گفت: پیش از تصویب این قانون، اگر درگیری بین محیط بان و متخلف ایجاد و منجر به مرگ می شد، محیط بان در صورت عدم اثبات بی گناهی قصاص می شد.

کلانتری ضمن قدردانی از وزارت بهداشت و درمان و نیروی انتظامی در حمایت از محیط بانان و رسیدگی به موقع به محیط بانان مجروح در کشور گفت: از بعد معیشتی و رفاهی محیط بانان هم تا آنجایی که قانون به ما اجازه دهد تلاش می کنیم.

در ادامه جمشید محبت خانی - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور - نیز با اشاره به اینکه سال گذشته و در زمانی که قانون حمایت از محیط بانان تصویب نشده بود با حمایت رییس سازمان حفاظت محیط زیست بیمه عمر و بیمه مسئولیت محیط بانان برقرار شد، اظهارکرد: بر همین اساس هر محیط بانی که جان خود را حتی در خارج از ماموریت سازمانی از دست دهد، بیمه عمر به صورت کامل به خانواده محیط بان تعلق می گیرد.

وی اظهار داشت: در درگیری محیط بانان با متخلفان که بصورت سهوی منجر به مرگ می شود نیز بیمه مسئولیت  مورد استفاده قرار می گیرد.

محبت خانی با تاکید بر اینکه محیط بان شمیراناتی نیز برابر نظر پزشکی قانونی از بیمه عمر استفاده خواهد کرد، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با بیمه، امیدواریم بتوانیم طی هفته آینده تمام دیه ها چه در مسئولیت و چه در عمر برای محیط بانان را پرداخت کنیم.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1431685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =