فعالیت کارگروه انتقال صنایع آلاینده در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از تشکیل کارگروه انتقال واحدهای آلاینده استان و برگزاری اولین نشست اعضای آن برای انتقال، کنترل و کاهش آلودگی آنها خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال و بختیاری : شهرام احمدی در این‌باره گفت: با تشکیل این کارگروه، سازوکارهای اجرایی ساماندهی صنایع آلاینده، برای انتقال، کنترل و کاهش آلودگی آنها بررسی می‌شود.
وی افزود: رشد و توسعه صنایع به منظور خودکفایی، بدون ملاحظات زیست محیطی و تعامل پویا با محیط‌زیست در مدت کوتاهی منجر به از دست رفتن منابع و تخریب و تهدید جوامع انسانی شده و هزینه‌های مضاعفی بر اقتصاد کشور تحمیل می‌کند. احمدی بیان داشت: تمامی واحد های صنعتی و تولیدی با تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست موظفند معیارها و ضوابط نظیر؛ استانداردهای زیست محیطی، نصب تجهیزات کنترل آلودگی هوا و پساب، اجرای قانون مدیریت پسماند، نصب سیستم‌های پایش لحظه‌ای، پیاده سازی سیستم مدیریت زیست محیطی HSE و ... را رعایت کنند.

در ادامه وی تأکید کرد: در این کارگروه به مشکلات جابه‌جایی واحدهای صنعتی و صنفی آلاینده استان پرداخته می‌شود و در مورد نحوه ساماندهی آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.

واحد آلاینده به واحدهای صنفی اعم از خدماتی، تولیدی و صنعتی گفته می‌شود که فعالیت آن منجر به ایجاد آلودگی محیط‌زیست(آب، هوا،پسماند، پساب و... ) بشود.

کد خبر 1431897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =