نامه مهم فرزند امام خمینی به برخی سران کشورهای اسلامی

ایلنا نوشت: زهرا مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با ارسال نامه‌ای به برخی از سران کشورهای اسلامی نسبت به عواقب عادی سازی با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

زهرا مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نامه‌ای به برخی رؤسای کشورهای اسلامی نسبت به تلاش‌های برخی کشورها برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: دولت‌های اسلامی باید مراقب خشم ملت‌های خود در این خصوص باشند.

متن نامه سرگشاده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مدتی است موضوع همکاری با رژیم صهیونیستی توسط برخی دولت‌های اسلامی مطرح است. با توجه به این موضوع و احساس تکلیفی که به عنوان یک سازمان مردم نهاد حامی ملت فلسطین در خود داریم، لازم دانسته تا مواردی را به عنوان ناصحی مشفق و هشداری مشفقانه با شما در میان نهیم. همانطور که می‌دانید فلسطین یک سرزمین اسلامی بوده و با توجه به اماکن مقدسه اسلامی که در آن قرار دارد و در رأس آن حرم شریف قدس که قبله نخست اسلام و جایگاه عروج پیامبر مکرم اسلام صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه است، در نزد جوامع اسلامی از قداست و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. صهیونیست‌ها با اشغال این سرزمین مقدس اسلامی و تأسیس یک رژیم نامشروع صهیونیستی در آن که با قتل عام و آواره‌سازی وسیع ملت فلسطین همراه بوده است، عملا به مقدسات اسلامی توهین و احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را جریحه دار کرده اند.

شکل گیری آرمان آزادسازی فلسطین و قدس شریف و مسجدالاقصی در میان جوامع اسلامی بر اساس همین حس زخم خورده امت اسلامی است. زیرا ادامه اشغال فلسطین و قدس شریف یک توهین مستمر بر امت اسلام بوده و عملکرد جنگ افروزانه این رژیم یک تهدید مستمر برای امنیت و منافع همه کشورهای منطقه است. تهدیدی که متأسفانه طی ۷۲ سال گذشته اقدام قاطع و تأثیرگذاری از سوی کشورهای اسلامی برای حذف آن به عمل نیامده است.

آوارگی ۷۲ساله مردم فلسطین شاخص مهمی در کوتاهی رهبران جهان اسلام در موضوع فلسطین است. اقدام برخی رهبران جهان اسلام در نادیده انگاری اشغال فلسطین و رنج اشغال و آوارگی مردم فلسطین و گام نهادن در مسیر برقراری رابطه سیاسی با اشغالگران فلسطین در واقع خلاف آموزه‌های اسلامی و نص صریح قران کریم «وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَی الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً» است و انتخابی علیه اخوت و وحدت اسلامی که فرمود: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» و بی‌هیچ تردیدی زمین نهادن تکلیف جهاد آزادسازی دار الاسلام از اشغال دارالکفر است. رژیم صهیونیستی بر پایه آموزه‌های منحرف یهود شکل گرفته است. یهودی که خدا آنان را بدترین دشمنان نسبت به مؤمنین معرفی کرده است، «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ» و نیز فرمان مؤکد داده است تا کسی با آنان دوستی نکند «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ» و تأکید دارد که هرمسلمانی این فرمان را نادیده بگیرد، از دایره ایمان خارج و در زمره آنان قرار می‌گیرد؛ «وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ» و آنانی که دوستی اهل ایمان را رها کرده و با دشمنان دوستی می‌کنند از ستمگران شمرده می‌شوند و هرگز هدایت خداوندی و بر این اساس رحمت خداوندی آنان را شامل نمی‌شود «إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ».

اگر مسلمانی اعم از فرد و یا حکومت، به دنبال دوستی و رضایت غیر مسلم باشد بداند که غیر مسلمانان اعم از یهود و مسیحی هرگز نه دوست مسلمانان خواهند بود و نه به عهد و پیمان دوستی با مسلمانان پایبند خواهند بود و تنها خواستار آنند که از فرامین و خواسته‌های آن‌ها پیروی شود، «وَلَن تَرضی عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصاری حَتّیٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم.» و به تعبیر دونالد ترامپ تنها وظیفه این افراد شیر دادن است!

شکی نیست که انتخاب همکاری با اسرائیل به معنی پذیرش اشغال فلسطین و همپیمانی با بدترین دشمنان مسلمان علیه مسلمانان است و این انتخابی است که احساسات امت اسلامی را جریحه دار کرده و موجد اعتراضات ملت‌های مسلمان و نیز اقدامات شدیدتر در میان ملل اسلامی علیه خائنان به آرمان آزادسازی فلسطین و قدس شریف خواهد شد و کسانی که این انتخاب اشتباه را کرده‌اند تاوان سختی را نیز باید پرداخت کنند. سرنوشت تلخ انور سادات نباید فراموش شود. کما اینکه وی با انتخاب خیانت به آرمان بزرگ امت اسلامی و سازش با دشمن صهیونیستی نه تنها موجب شکوفایی مصر در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی و نظامی نشد بلکه مصر عزیز را به مصر ذلیل تبدیل کرد.

سر گذشت ملت‌ها و حکومت‌ها که قرآن مؤکدا به مطالعه آن دعوت می‌کند، نشان می‌دهد که حکومت‌ها ماندنی نیستند اما ملت‌ها پایدارند و این ملت‌ها هستند که حکومت‌هایی را که خیانت می‌کنند تنبیه خواهند کرد. بر این اساس ملت‌های مسلمان سرانجام از دولت‌هایی که دوستی با دشمن امت و آن هم بدترین دشمن امت را انتخاب کرده‌اند، انتقام سختی خواهند گرفت.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اتحادیه بین المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین که از سازمان‌های مردمی بوده و در حقیقت صدای اراده و خواست مردم ایران و همه اعضای حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی خویش هستند، خود را مکلف می‌دانند که همه دولت‌های عربی و اسلامی را نسبت به پیامدهای تلخ انتخاب خیانت به آرمان فلسطین و همکاری با دشمن صهیونیستی هشدار دهند. بی‌شک آنچه که در آینده این انتخاب پیدا است، مشکلات متعدد و گسترده سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی برای دولت و ملت شما است. حضور نظامی و امنیتی در کل منطقه غرب آسیا و شمال افریقا و خصوصا در منطقه رهبردی خلیج فارس از سیاست‌های رژیم صهیونیستی است.

تأکید آریل شارون نخست وزیر اسبق اسرائیل و قصاب صبرا و شتیلا بر «ضرورت حضور نظامیان اسرائیل در خلیج فارس و کنترل نفت این منطقه» تردیدی ایجاد نمی‌کند که هدف غایی اسرائیل در ادبیات فریبکارانه صلح طلبی گسترش اراده اشغالگرانه‌اش بر جغرافیای جهان اسلام است و ماحصل آن نیز به خطر افتادن منافع و امنیت همه کشورهای منطقه است و بی‌شک کشورهای کوچک از این رهگذر بیشترین آسیب‌ها را خواهند دید.ما در مقام ناصح، همه دولت‌های عربی و اسلامی را را نسبت به افتادن در دام این اشتباه هشدار می‌دهیم. بی‌شک قرار گرفتن دولت عربی اسلامی در کنار ملت فلسطین و محور هم پیمان با او از جمله ایران اسلامی که آزادسازی فلسطین از اشغال را به عنوان اولویت سیاست خارجی خود قرار داده است و در ۴۲ سال گذشته این مسیر را با ثبات و صلابت ادامه داده است، آزادی فلسطین را تسریع کرده و حرکتی در مسیر خاتمه ناامنی‌های ملی و منطقه‌ای در پرتو همکاری‌ها است. یقین کنید که قدرت‌های استعمارگر از بسط حضور خود در سطح منطقه به تنها چیزی که نمی‌اندیشند امنیت و منافع کشورهای منطقه است. اسرائیل ماحصل سال‌ها تجربه استعماری آن‌ها است و اراده آن‌ها بر این است تا با محوریت صهیونیست‌ها بر کل منطقه سلطه یافته و به زعم رئیس جمهور امریکا ثروت منطقه را بدوشند و در پایان آن‌ها را ذبح کنند. «قُل إِنَّ هُدَی اللَّهِ هُوَ الهُدی وَلَئِنِ اتَّبَعتَ أَهواءَهُم بَعدَ الَّذی جاءَکَ مِنَ العِلمِ ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلا نَصیرٍ».

برخی اعراب خانه‌ای روی آب بنا کرده‌اند

در همین رابطه علی اکبر ولایتی  دربیانیه‌ای نسبت به عادی سازی روابط بین بحرین و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر دشمنان اسلام ناب و منافقان، نقاب از چهره برانداختند و با خباثت و نیرنگ، بانگ رسوایی و خیانت خویش را  در سرتاسر عالم سردادند.
استراتژیست های آمریکا که در طی سالیان اخیر شکست های متعدد و مستمری را در نظام بین الملل و به خصوص منطقه غرب آسیا تجربه کردند و به منظور خوش خدمتی برای لابی صهیونیسم و جلب آرای آنان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نجات نخست وزیر نگون بخت رژیم صهیونیستی که در سرزمین های اشغالی  هم اینک در ضعف شدید به سر می برند، هدفی جز بهره برداری تبلیغاتی از اجرای شوی عادی سازی روابط با حکام مستبد منطقه ندارند و به دنبال اجرای طرح معامله قرن برای برون رفت از وضع موجود، حلقه دیگری از سناریوی عادی سازی روابط برخی کشورهای مرتجع عربی را با خیانت بزرگ آل خلیفه به نمایش درآوردند.

اقدام ننگین آل خلیفه و اصرار بر اجرای معامله قرن و خیانت به آرمان فلسطین، بی تدبیری حاکمان بحرین و همچنین امارات را به نمایش می گذارد که با امید واهی و دل بستن به وعده های پوشالی و تو خالی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار که دستش به خون هزاران هزار مسلمان بی گناه اعم از عرب و غیر عرب آغشته است، خانه ای بر آب بنا نمودند و با آشکار ساختن باطن خویش، قلب میلیون ها انسان آزاده را آزردند و دشمنان مردم مظلوم فلسطین را جری‌تر ساختند.

بدیهی است این اقدام شرم آور فرصت های جدیدی چون بر ملا شدن چهره نفاق برخی حکام مرتجع منطقه، آشکار شدن نیات واقعی دست نشاندگان، بیداری ملت های مسلمان، وحدت و انسجام گروه ها و جریان های اسلامی، سست شدن هرچه بیشتر روند سازش و تقویت عزم و اراده روز افزون جریان مقاومت را به دنبال خواهد داشت.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن این خیانت آشکار به آرمان فلسطین، ملت‌های عربی و امت اسلامی، از همه دولت‌ها و ملت‌های مسلمان می‌خواهد با مردود دانستن چنین اقدام موهنی با تمامی مساعی خویش تا پیروزی نهایی آرمان فلسطین که همان اضمحلال و سقوط دولت غاصب صهیونیستی است از هیچ کوششی دریغ ننمایند و قطعاً فلسطین به یاری خداوند متعال با همبستگی توسط ملت‌های بیدار و علمای بزرگ و دلسوزان امت اسلامی، از نهر تا بحر آزاد خواهد شد و پیروزی نهایی  برای ملت فلسطین خواهد گردید.

216219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1431973

برچسب‌ها