درخشش آرمیتا جوادیان هنرمند لردگانی در جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی بنیاد نقالی تورنتوی کانادا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان از درخشش آرمیتا جوادیان هنرمند لردگانی در جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی تورنتوی کانادا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری :  سیده معصومه موسوی ضمن اشاره به اینکه، آرمیتا جوادیان هنرمند و نقال خوش ذوق لردگانی،با نقل داستان «بیژن و منیژه» جایگاه نخست جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی بنیاد نقالی را به خود اختصاص داد گفت: این جشنواره شهریور ماه جاری به صورت مجازی برگزار شد.
وی ادامه داد: هئیت داوران جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی مجازی تورنتو مرکب از ساقی عقیلی، کوروش جوادی و آزیتا مهاجری در گروه سنی ۵ و ۶ ساله‌ها، جایگاه نخست را به آرمیتا جوادیان ۶ ساله با نقل داستان «بیژن و منیژه»، اختصاص داد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان ضمن اشاره به اینکه آرمیتا جوادیان یکی از هنرمندان خردسال و فعال شهرستان لردگان می باشد که مقام های بسیاری را در زمینه نقالی بدست آورد گفت: آرمیتا جوادیان در دومین جشنواره ملی و سراسری نقالی و شاهنامه خوانی بامداد تهران که اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد از میان ۳۵۰ شرکت کننده مقام اول بدست آورد.
موسوی ادامه داد: وی همچنین در یازدهمین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین که سال ۹۷ برگزار شد ضمن کسب مقام اول به عنوان پدیده این جشنواره نیز انتخاب شد.

46

کد خبر 1432268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =