۰ نفر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
ونزوئلا هویت یک جاسوس را فاش کرد

ایسنا نوشت: رسانه حامی دولت ونزوئلا هویت جاسوس آمریکایی بازداشتی در این کشور را که اخیرا در نزدیکی بزرگترین مجتمع پالایشی ونزوئلا دستگیر شد،‌ اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این رسانه‌های وابسته به حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا اعلام کردند که این فرد دستگیر شده "جان هیث متیو"، تفنگدار سابق آمریکایی است و گفته می‌شود که این فرد روز پنجشنبه به همراه سه تن دیگر شامل یک افسر گارد ملی ونزوئلا در حالی دستگیر شده که بین ایالت‌های فالکون و زولیا در شمال غرب این کشور مشغول رانندگی بود. ایالت فالکون محل استقرار بزرگترین مجتمع پالایشی ونزوئلاست.

روزنامه اولتیماس نوتیسیاس نوشت، این جاسوس آمریکایی تفنگدار سابق بوده که در عراق می‌جنگید و در جریان بازداشت، از وی یک تلفن ماهواره‌ای، کارت‌های اعتباری و چند تلفن همراه کشف شد.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفته که این فرد در حالی دستگیر شد که داشت از این مجتمع پالایشی جاسوسی می‌کرد و تسلیحات ویژه، مقادیر زیادی دلار و چند قلم دیگر در اختیار داشت.

وی گفته بود: تمامی این شواهد شامل تصاویر و فیلم‌ها نشان می‌دهد که این جاسوس، یک تفنگدار سابق بوده که در پایگاه‌های سیا در عراق فعالیت داشته است.

310 310

کد خبر 1432297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =