۵۰ درصد مدارس استان خراسان جنوبی در مناطق کم‌برخوردار است

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه "۲۲ درصد دانش آموزان استان قبل از شیوع کرونا مبتلا به چاقی بودند که با خانه‌نشینی اخیر افزایش یافته است" گفت: ۵۰ درصد مدارس استان در نقاط روستایی کم‌برخوردار قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند : مهدی گلدانی‌مقدم  اظهار داشت: ۵۰ درصد مدارس استان کم برخوردار هستند که بیشتر این مدارس در نقاط روستایی و در مرکز استان هم در منطقه مهرشهر و شمال شهر واقع شده است.

وی افزود: برخی از خیران به مدارس کمک می‌کنند هرچند این کمک‌ها و حمایت‌ها پاسخگوی نیازها نیست.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از طرف وزارت وعده داده شد مبلغی حدود ۳۰۰ میلیون تومان به مدارس کم برخوردار استان برای تهیه و خرید اقلام بهداشتی تعلق گیرد که البته هنوز این موضوع محقق نشده است.

گلدانی با اشاره به بازگشایی مدارس و بررسی ایمنی کلاس‌های درس و فضاهای آموزشی در قالب پروژه مهر بیان کرد: به طور حتم نمی‌توان گفت که ۱۰۰ درصد مدارس استان ایمن است اما بیشتر مدارس شهری ملاک‌های ایمنی را دارا است. 

وی اظهار داشت: سرویس‌های بهداشتی مدارس از آبخوری در بیشتر مدارس استان جداسازی شده است که برای این منظور ۲۰ میلیارد تومان نیاز است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: ۲۲ درصد دانش‌آموزان خراسان جنوبی قبل از شیوع کرونا مبتلا به چاقی بودند که با خانه نشینی در دوران کرونا افزایش یافته است؛ بنابراین در سال تحصیلی جدید طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

48

کد خبر 1432525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =