توسعه فرودگاه بین المللی آبادان؛ هدف سازمان منطقه آزاد اروند

معاون فنی و زیربنایی اسازمان منطقه آزاد اروند گفت: یکی از اهداف اصلی این سازمان توسعه فرودگاه بین المللی آبادان در منطقه بود که اکنون به این هدف رسیدیم.

به گزارش خبرآنلاین از اروند، موعود شمخانی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) آبادان برگزار شد اظهار داشت: از سال ۹۲ فرودگاه بین المللی آبادان به عنوان اصلی ترین موضوعات منطقه مورد توجه قرار گرفت و نیازمندی های این فرودگاه بررسی و مقرر شد که به صورت مشارکتی با شرکت فوردگاه ها کشور سالن های آن نوسازی شود.
وی افزود: مود هوایی برای سازمان منطقه آزاد اروند بسیار مهم و یکی از شاخص ترین پروژه هاست زیرا تاثیرات زیادی در رونق اقتصادی منطقه دارد.
شمخانی بیان کرد: منطقه دیری فارم به عنوان یک شهر فرودگاهی پیش بینی شد و این منطقه بر اساس توسعه فرودگاه طراحی گردید زیرا منطقه ای برای پشتیبانی از فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) آبادان به شمار می رود.
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برای ساخت فرودگاه آبادان پیشبینی هایی شد که فراتر از فرودگاه منطقه ای بود، فرودگاه پیشرفته ای در آن زمان بود و جز محدود فرودگاه هایی بود که دارای دو باند و ترمینال باری بود و اکنون نیز جز فرودگاه های پیشرفته کشور نیز به شمار می رود.
شمخانی با اشاره به اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی جهت خرید دستگاه ILS در فرودگاه آبادان اظهار داشت: در سال ۹۲ هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در بدو ورود نخستین چک خود را جهت تجهیز فرودگاه آبادان و خرید دستگاه ILS برای پیشگیری از لغو پروازها در هنگام گرد و خاک و دیگر شرایط نامساعد کشید زیرا یکی از نقص های اساسی فرودگاه آبادان به شمار می رفت.
وی افزود: پیش بینی شد در صورت برقراری پرواز خارجی ممکن است ظرفیت ترمینال فعلی کم باشد، مقرر شد یک ترمینال جدید نیز به صورت مشارکت ۵۰ درصدی با شرکت فرودگاه ها احداث شود.
شمخانی اظهار کرد: با توجه به انجام تعهدات سازمان منطقه آزاد اروند و تکمیل عملیات ساختمانی، همزمان با پیشرفت فیزیکی ۹۲درصدی ساخت ترمینال جدید این فرودگاه، در ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد تا به ظرفیت فرودگاه اضافه شود.
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اساس کار سازمان منطقه آزاد اروند ساخت ترمینال جدید، ایجاد زیرساخت ها و توسعه ترمینال فعلی بود.
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هزار میلیارد ریال به صورت مشارکتی با شرکت فرودگاه ها در فرودگاه بین المللی آبادان هزینه شد تا پروازهای داخلی و خارجی پس از تکمیل ترمینال جدید، تفکیک شوند.
شمخانی با اشاره به نیاز ترمینال باری در فرودگاه آبادان تصریح کرد: با توجه به نیاز مبرم فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) آبادان ترمینال باری با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال به صورت مشارکتی با شرکت فرودگاهی کشور در این فرودگاه احداث شد.
وی در پایان گفت: با پایان یافتن پروژه ترمینال جدید ۷۰۰ هزار مسافر در سال به ظرفیت فعال فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) آبادان افزوده می شود.
مساحت خالص ترمینال جدید ۷۲۰۰ متر مربع ، شامل یک فضای مرکزی و دو گوشواره شرقی و غربی است که هسته مرکزی در راستای سالن اصلی و گوشواره ها به ترتیب برای فضاهای اداری و خدماتی(کافی شاپ و رستوران) در نظر گرفته شده است.

48 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1432542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =