وبینار آنلاین «کرونا، آموزش حضوری و استرس والدین» در جهاددانشگاهی برگزار شد

وبینار آنلاین کرونا، آموزش حضوری و استرس والدین ازسوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کهگیلویه وبویراحمد در محل حهاد دانشگاهی یاسوج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه‌وبویراحمد، رحیم بهمنی، جامعه شناس و مدرس دانشگاه امروز، ۲۵ شهریورماه در وبینار آنلاین کرونا، آموزش حضوری و استرس والدین در محل حهاد دانشگاهی، اظهار کرد:  کرونا یک مسئله اجتماعی و جهانی است و متاسقانه یک اپیدمی است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  و یک سری نگاه‌های جامعه شناسی و اتحاد همه آحاد بشر  به پیشگیری از  این بیماری  بپردازیم.
 وی اضافه کرد: برخی از کشورها در جهان آموزش‌های حضوری  در مدارس را شروع کرده‌اند و آنان از همه امکانات خود جهت ضدعفونی مراکز آموزشی بهره برده‌اند  و دغدغه جامعه را به حداقل رسانیده‌اند اما آیا ما که گاها این آموزش‌ها را در برخی مدارس شروع کرده‌ایم این موارد لحاظ شده، متاسفانه در چهره برخی از دانش‌آموزان با توجه به ترسی که درجامعه از بیماری کرونا است یک گونه انزوای اجتماعی مشاهده می‌شود که باید مشاوران مدارس به این موارد جهت کاهش ترس و رعایت بهداشت دانش‌آموزان ورود پیدا کنند.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: کرونا یک واقعیت اجتماعی است و نباید آن را کتمان کرد اما نحوه مبارزه با استرس دانش آموزان باید نهادینه شود.
همچنین، ذولفقار آبیار، مدرس دانشگاه نیز گفت: نحوه پاسخ‌گویی شما به شیوع بیماری کرونا  می‌تواند به گذشته شما بستگی داشته باشد چیزهایی که شما را از افراد دیگر جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، متمایز کرده است.
 وی افزود: افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن که در معرض خطر بیشتری در اثر بیماری کرونا قرار دارند و دانش آموزان باید بیشتر مراقبت ‌بهداشتی را به آنان ارئه دهیم و استرس را با مشاوره درست از آنان دور کنیم.
آبیار یادآور شد: هنگامی که اطلاعات دقیقی را درمورد ویروس کرونا به اشتراک می‌گذاریم، می‌توانیم به مردم کمک کنیم احساس استرس کمتری داشته و راه مبارزه با این بیماری بهتر فرآهم شود.

46

کد خبر 1432866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =