تکذیب صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع از سوی ثبت احوال را تکذیب کرد.

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور  انتشار خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع به نقل از سازمان ثبت احوال را تکذیب و اظهار کرد: اینکه سازمان ثبت احوال به فرزندان حاصل از رابطه نامشروع شناسنامه می‌دهد، صحت و امکان ندارد.

او در ادامه بیان کرد: اخباری در این خصوص به نقل از بنده منتشر شد که آن را تکذیب می‌کنم، فرزندان نامشروع در صورتی که دادگاه تایید کند و حکم دهد می‌توانند شناسنامه دریافت کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه این موضوع، مسئله جدیدی نیست و از قبل نیز مطرح بوده است، گفت: مسئله‌ای است که تنها دادستانی باید آن را تایید کند و سازمان ثبت احوال هیچ دخالتی در آن نخواهد داشت.

او با اشاره به اینکه نام پدر فرزندان نامشروع نامعلوم است، گفت: آماری در دسترس نیست که تا کنون چند شناسنامه برای این افراد صادر شده است.

ابوترابی با اشاره به صدور شناسنامه برای فرزندانی که مادرشان ایرانی و پدرشان خارجی هستند، بیان کرد: کلیه اتباع ایرانی می‌توانند شناسنامه دریافت کنند، فرزندانی که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی هستند باید به استانداری مراجعه کنند که تاکنون شناسنامه‌ای برای این افراد صادر نشده است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1433188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • همشهری IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
  179 2
  من نمیدانم تقصیر کودکی که بیگناه و بدنبال هواسرانی دو نفر پا به این دنیا می گذارد چیست ؟ مطمئن هستم اگر آن کودک حق انتخاب داشت ترجیح میداد بدنیا نیاید.
 • محسن IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
  215 3
  بچه بیچاره چه گناهی کرده که باید بدون هویت باشه!!
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
  76 3
  بچه بدبخت گناهش چیه ؟
 • GB ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
  234 5
  با عدم صدور شناسنامه برای کودکان نامشروع، در واقع کودکان رو بخاطر گناه نا کرده مجازات می کنید. هر کودکی چه مشروع و چه نامشروع،هدیه الهی است برای سنجش میزان انسانیت ما. بیایید از بدو‌تولد و شروع یک زندگی تازه که حتما با اراده الهی ،محقق شده و هیچ چیز بدون اراده الهی اتفاق نمی افتد( حتی تولد کودکان نا مشروع)، به این کودکان انگ و برچسب نزده و آنها را از حقوق شهروندی محروم نسازیم. این کودکان فرزندان ایران و فرزندان همه ما هستند و سرنوشت و آینده آنها ، در آینده همه ما موثر است. بیایید به عنوان یک مسلمان و یک انسان،دست به دست هم داده و آنها را زیر سایه پر مهر و محبت خود گرفته و از آنها انسان‌هایی شایسته بسازیم و ایران را به عنوان کشوری که بعنوان یک کشور با فرهنگ کهن و با توسل به امیزه های والای اسلامی، در راس کشورهای حامی همه کودکان ( کودکان بدسرپرست،مهاجر، کودکان کار،معلول و کم توان ذهنی که در خانواده های محروم متولد شده اند و در کل همه فرزندان این آب و خاک ) قرار دهیم . کسانیکه در راس تصمیم گیری در امور این کودکان قرارمی گیرند باید افرادی خیر خواه و دلسوز و دور از تعصب و افکار ارتجاعی باشند.