بیش از ۱۲۰۰ مدرسه استان کهگیلویه و بویراحمد به اینترنت پر سرعت مجهز شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای مدیران فاوای استان از تجهیز ۱۲۰۰ مدرسه در استان به اینترنت پر سرعت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛به نفل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات این استان گفت: پیرو دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، از محل اعتبارات وزارت تاکنون بیش از ۱۲۰۰ مدرسه در استان از مودم و اینترنت دو ساله رایگان با پهنای باند حداقل ۲مگابیت بر ثانیه برخوردار شده اند.

مدیرکل فاوای استان افزود: از تعداد ۱۲۰۰ مدرسه بهره مند شده از اینترنت پر سرعت، ۲۳۴ مدرسه توسط شرکت ارتباطات سیار، ۲۲۶ مدرسه توسط شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، ۲۶۱ مدرسه از طریق شرکت داده گستر عصر نوین و ۴۷۹ مدرسه از طریق ADSL به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

غلام پور با بیان اینکه این طرح از مهم ترین اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم است و تکمیل آن در استان تعامل و همکاری از سوی آموزش و پرورش را نیز می طلبد، اظهار کرد: فصل تعلیم و تربیت امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت تر از همیشه آغاز شده است و آموزش مجازی بیش از هر زمان دیگر مورد توجه و اهمیت قرار گرفته که لازمه تحقق آن وجود زیرساخت های ارتباطی است.

وی اضافه کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام همت خود را به کار گرفته که با تقویت زیرساخت های موجود و ایجاد زیرساخت در مناطق کمتر توسعه یافته بستر آموزش مجازی را فراهم کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همچنین تجهیز مدارس و روستاها به اینترنت پر سرعت را اقدامی مهم در جهت تحقق دولت الکترونیک و انجام تکلیف ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه دانست.

46

کد خبر 1433212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =