تمام فعالیت ها و برنامه های کشور باید پژوهش محور باشد

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز دیگر زمان آزمون و خطا در کارها گذشته است گفت: تمام فعالیت ها و برنامه های کشور باید پژوهش محور باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدصالح جوکار در نشست شورای راهبردی سپاه زارچ اظهار داشت: برگزاری نشست هایی همجون این جلسه که به بررسی و احصاء چالش ها و مشکلات مناطق می پردازند از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.
وی با تاکید بر اینکه در دهه پنجم انقلاب قدر مسلم این است که باید تمام فعالیت ها بر اساس و پایه پژوهش شکل بگیرد گفت: امروز هر قدمی که بر می داریم اگر در سایه پژوهش نباشد، قطعا خوب نیست.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز انقلابی بودن و تکیه بر پژوهش دو موضوعی است که لازم و ملزوم همدیگر هستند و باید این دو موضوع را در تمام مباحث داشته باشیم.
جوکار به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری و در سالگرد چهلمین سال انقلاب ابلاغ شد اشاره کرد و گفت: برای دستیابی به اهداف و چشم اندازهای مطرح شده در این نشست باید گام به گام، بر اساس پژوهش و با روحیه انقلابی و جهادی حرکت کنیم.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه الگوی حکمرانی امروز در نظام ما چه باشد و حکمران خوب کیست موضوع بسیار مهمی است که باید در نظر داشته باشیم، حکمران خوب کسی است که علی رغم حفظ ارزشها، مسیر توسعه و پیشرفت را هم رقم بزند.
وی ادامه داد: در واقع حکمران خوب کسی است که بتواند  در تحقق پنج گامی که حضرت آقا در سیاست های کلی نظام برای ما تدوین کرده اند، به گونه ای طراحی و برنامه ریزی کند که در یک زمان بندی جامع و دقیق به آن دست پیدا کنیم و این کار در صورتی که اهتمام بورزیم و از ظرفیت هایی که در جامعه وجود دارد استفاده کنیم، واقعا شدنی است.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این انگیزه امروز در جامعه ما وجود دارد و عمدتا این است که ما با برنامه به سراغ آن برویم.
جوکار گفت: امروز اگر می خواهیم برنامه های کشور و مملکت ما به جلو برود، در سایه یک مثلث سه ضلعی است که در یک راس آن مدیریت، در راس دیگر برنامه و در راس دیگر آن منابع است و باید بر اساس این موضوع پیش برویم.

46

کد خبر 1433226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =