نیلسون:بالاخره یک روز به پرسپولیس برمی‌گردم

خبرورزشی نوشت:دروازه‌بان برزیلی پیشین پرسپولیس به خبرورزشی گفت: من حالا که فوتبال را کنار گذاشته‌ام، خود را هوادار پرسپولیس می‌دانم و به همین علت اصلاً دوست نداشتم این باشگاه بابت شکایت من و اشتباه مدیرانش دچار لطمه و آسیب شود.

مرتبه قبلی که یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس بود، با شکست در فینال جام‌حذفی مجبور به استعفا شد. او از جمع سرخپوشان جدا شد، اما در همان روز فینال مقابل سپاهان، نیلسون کوره‌آ دروازه‌بان این تیم بود. گلر برزیلی ملقب به «عقاب سیاه» که حالا دیگر مربی شده و شرایطش با گذشته کاملاً متفاوت است. با نیلسون گپی زدیم که خواندن این مصاحبه را به شما هم توصیه می‌کنیم.


اوضاع چطور است؟ در دوران کرونا چه کاری می‌کنید؟
ما هم مثل مردم دنیا با سبک جدیدی از زندگی آشنا شدیم و در دوران کرونا باید به فکر سلامتی خودمان و اعضای خانواده و دوستان باشیم. این بیماری یک اپیدمی جهانی است که فقط با رعایت اصول بهداشت فردی می‌توان از آن جلوگیری کرد. قرنطینه برای همه مردم دنیا بوده و در برزیل هم این شرایط را تجربه کردیم. امیدوارم اوضاع هرچه زودتر بهتر شود و مردم بتوانند به زندگی عادی بازگردند.


شما مربیگری می‌کنید؟
بله. این فصل مربی یک تیم استانی به نام اسپورتیو دیسایسائو هستم و مشغول کارم. تیم ما در سری A۱ یک لیگ مهم به نام چامپیونات پرنامبوکانو حضور دارد و می‌خواهیم بهترین عملکردمان را نشان دهیم. من هم قرارداد دارم و می‌خواهم یک مربی خوب و آینده‌ساز باشم.


بالاخره با باشگاه پرسپولیس تسویه حساب کردید؟
بله. بعد از حدود شش سال توانستم باقی پولم را بگیرم. من چهار سال صبر کردم تا شاید مدیران مختلف باشگاه، پول من را پرداخت کنند، اما صبرم تمام شد و کار به شکایت کشید. اصلاً دوست نداشتم اوضاع به این شکل پیش برود، اما چاره دیگری نداشتم. آن‌ها (مدیران باشگاه پرسپولیس) انتظار داشتند بدون تسویه حساب، طلبم را ببخشم، اما این موضوع برای من اصلاً کار آسانی نبود. البته بخش زیادی از قراردادم را به خاطر پرسپولیس بخشیدم ولی نمی‌توانستم بیش از این، تخفیف بدهم.


در فیفا چه اتفاقی افتاد؟
آن‌ها حق را به من دادند و سه دادگاه مختلف (رأی صادر شده اولیه، کمیته استیناف و کمیته وضعیت بازیکنان) این رأی را تأیید کردند. باشگاه پرسپولیس باید پول من را پرداخت می‌کرد و بالاخره هم این اتفاق افتاد. آن‌ها نمی‌توانستند بیش از این، پول را نگه دارند. نکته مهمی در این موضوع وجود داشت که نمی‌توانم آن را فراموش کنم.


چه موضوعی؟
من حالا که فوتبال را کنار گذاشته‌ام، خود را هوادار پرسپولیس می‌دانم و به همین علت اصلاً دوست نداشتم این باشگاه بابت شکایت من و اشتباه مدیرانش دچار لطمه و آسیب شود. به من گفته بودند اگر شکایت را ادامه بدهم، ممکن است فیفا ۶ امتیاز از پرسپولیس کم کند یا پنجره‌های نقل و انتقالاتی این باشگاه را ببندند. اصلاً دوست نداشتم چنین اتفاقی بیفتد و در نهایت، با پول فیفا (طلب باشگاه پرسپولیس از محل درآمدهایش در فیفا) تسویه حساب کردم بدون اینکه به پرسپولیس خسارتی وارد شود.


جالب است که هنوز هم از علاقه به پرسپولیس صحبت می‌کنی!
بله همان‌طور که گفتم، یک پرسپولیسی هستم و همیشه این تصور را در ذهنم دارم که روزی برای همکاری با پرسپولیس، به ایران برمی‌گردم. این اتفاق بالاخره یک روزی رخ می‌دهد.


هنوز هم نتایج و بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کنی؟
تلاشم را می‌کنم تا فیلم بازی‌های پرسپولیس را از طریق یوتیوب ببینم و اخبار را از طریق دوستانم در تهران پیگیری می‌کنم. من از تهران فاصله جغرافیایی زیادی دارم ولی می‌دانم که پرسپولیس ۴ فصل قهرمان شده و این اتفاق می‌تواند برای سال‌های بعد هم ادامه پیدا کند. من بازیکن پرسپولیس بودم و بزرگی و شکوه این تیم را تجربه کرده‌ام. امیدوارم همیشه این تیم رو به جلو برود.


سرمربی این تیم، یحیی گل‌محمدی است که تو هم با او سابقه همکاری داری. فکر می‌کنی گل‌محمدی بتواند برای چند سال پیاپی موفق باشد؟
من حرفی در مورد یحیی نمی‌زنم، اما امیدوارم موفق باشد.

251 251

کد خبر 1433292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =