۷۰۰ کلاس جدید تحویل آموزش و پرورش استان کرمان می‌شود/مشارکت ۷۲ میلیارد تومانی خیران در پویش "آجر به آجر"

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۳۰۰ کلاس درس برای اول مهر آماده شده و ۷۰۰ کلاس درس نیز تا پایان سال تحویل آموزش و پرورش استان می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : سیدمحمد واعظی‌نژاد ، با اشاره به اینکه سال گذشته و ابتدای سال جاری وقوع سیل را در استان کرمان داشتیم که تعدادی از کلاس‌های درس و مدارس استان کرمان آسیب دیدند اظهار داشت: بنا داشتیم تا این مدارس برای سال تحصیلی جدید بازسازی و آماده شوند.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان کرمان اجرای پروژه‌های نوسازی مدارس را با تاخیر مواجه کرد افزود: با این وجود توانستیم عمده مدارس آسیب‌دیده از سیل در مناطق شرق و جنوب استان کرمان را برای سال تحصیلی جدید آماده کنیم.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان کرمان با عنوان اینکه ۳۰۰ کلاس درس در استان برای اول مهر ماه آماده و تحویل آموزش و پرورش شده است گفت: این روند در استان کرمان ادامه دارد و تا پایان سال ۷۰۰ کلاس درس دیگر تحویل آموزش و پرورش داده می‌شود.

وی با اشاره به اجرای پویش "آجر به آجر" در کشور با هدف ترویج فرهنگ و جذب مشارکت عموم مردم جامعه در امر مقدس مدرسه سازی گفت: عده زیادی از مردم علاقه داشتند که در ساخت مدرسه مشارکت داشته باشند اما توان مالی ساخت یک مدرسه را نداشتند و این پویش این امکان را فراهم کرده که کس حتی به اندازه یک آجر در این امر خیر مشارکت داشته باشد.

واعظی‌نژاد با عنوان اینکه در شش ماه گذشته ۷۲ میلیارد تومان کمک خیران و مردم استان کرمان در این پویش بوده است افزود: ساخت ۲۹۶ کلاس درس تعهد خیران استان کرمان در این طرح است.

وی با بیان اینکه در کنار پویش آجر به آجر دو پویش دیگر "مدرسه‌ای برای روستا" و "پویش محرم" نیز در حال انجام است گفت: کسانی که در ماه محرم نذری داشتند که امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا نمی‌توانند آن را اجرایی کنند می‌توانند در امر مدرسه سازی در مناطق محروم مشارکت کنند.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه یک مدرسه سه کلاسه در یکی از مناطق محروم استان برای این منظور معرفی شده افزود: امیدواریم تا با کمک‌های کوچک تک تک آحاد جامعه این مدرسه ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده شود.

48

کد خبر 1433347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =