چرا نباید در خانه یا آپارتمان گربه نگهداری کرد؟

باشگاه خبرنگاران نوشت:گربه یکی ازحیواناتی است که نگهداری آن می تواند در منزل با سختی‌هایی همراه باشد و سلامت شما و اطرافیانتان را به خطر بیاندازد.

در قدم اول لازم است بدانید طبق تبصره ماده سه آیین‌نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان‌ها نگهداری هر گونه حیوان اعم از اهلی یا وحشی ممنوع است و سایر ساکنین در صورت مشاهده گربه یا هر حیوان اهلی و غیر اهلی حق شکایت دارند؛ بنابراین باید توجه داشته باشید که در قوانین آپارتمان نشینی درباره این موضوع سختگیری جدی می‌شود، پس اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید باید فکر نگهداری حیوان را در منزلتان فراموش کنید.

سارا فرشادی کارشناس جانورشناسی با اشاره به اینکه نگهداری گربه در خانه می‌تواند سبب بروز بیماری‌هایی شود، اظهار کرد: نگهداری گربه در منزل و تماس آن با افراد شاید به ظاهر جذاب و بدون دردسر باشد، اما بیماری‌های مشترکی بین انسان و گربه وجود دارد که سبب ایجاد مشکلاتی برای افراد خواهد شد.
او در ادامه بیان کرد: افرادی که در منزلشان گربه دارند باید از سلامت حیوانشان اطمینان کافی داشته باشند و باید به طور مداوم آن را برای معاینه به دامپزشک ببرند.

این جانورشناس با اشاره به اینکه بیماری‌های پنهانی در پنجه‌های گربه وجود دارد، گفت: باکتری‌هایی در پنجه گربه وجود دارد که می‌تواند در صورت تماس با انسان، به او منتقل شود که با علائمی، چون بزرگ شدن غدد لنفاوی، تب و لرز یا عفونی شدن محل زخم بروز پیدا کند. جالب آن که باکتری این بیماری خود گربه را دچار بیماری نمی‌کند.

فرشادی با اشاره به اینکه نگهداری گربه می‌تواند سلامت کودکان را نیز به خطر بیاندازد، تصریح کرد:کودکان به‌دلیل این که تماس بیشتری با گربه‌ها دارند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند، بیماری به درمان دارویی نیاز ندارد، ولی اگر علائمی مانند آنفلوآنزا، تب شدید، تهوع و استفراغ، ضعف و کاهش اشتها، تورم غدد لنفاوی همراه با درد شدید و دانه‌های ریز پوستی در بیمار ایجاد شود، حتما نیازمند درمان است.

23302
کد خبر 1433416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =