عملکرد دولت تدبیر و امید در جزیره قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طی سال های گذشته و در دولت تدبیر و امید، پیشرفت های قابل ملاحظه ای در حوزه های مختلف گردشگری، عمرانی و اقتصادی در منطقه آزاد قشم شاهد بوده ایم.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، مرتضی شیخ زاده در آیین افتتاح طرح فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس در قشم به تشریح اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد قشم در دولت تدبیر و امید پرداخت.
وی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه گردشگری طی سال های گذشته در قشم ، افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۹۰۴ تخت برای اسکان مسافران و گردشگران در جزیره قشم وجود داشت که با برنامه ریزی صورت گرفته این عدد امروز به ۱۰۲۰۰  تخت رسیده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم قشم به عنوان بزرگترین ژئوپارک خاورمیانه و شمال آفریقا ثبت شد، خاطرنشان کرد: ژئوپارک جهانی قشم تنها ژئوپارک جهانی کشور و منطقه حوزه خلیج فارس و یکی از ممیزان ژئوپارک های جهانی آینده به شمار می رود.
شیخ زاده با بیان اینکه در حوزه اجتماعی عملکرد بسیار خوبی در منطقه آزاد قشم صورت گرفته، ادامه داد: اقدامات خوبی در زمینه مدیریت بحران کرونا در قشم اتفاق افتاده و در حوزه اجتماعی و تعامل آن با حوزه قضایی نیز امروز در حال بررسی شرایط و هدف گذاری جهت تبدیل جزیره قشم به نخستین جزیره با استقرار عدالت ترمیمی هستیم.
وی تصریح کرد: در حوزه ورزش و جوانان نیز اقدامات منطقه آزاد قشم موجب شد که با انتخاب روسای نزدیک به ۳۰ هیات ورزشی، فاز جدیدی از فعالیت های ورزشی در این جزیره آغاز شود و به زودی شاهد حضور و درخشش ورزشکاران جزیره در مسابقات کشوری خواهیم بود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، اظهار کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، طی سال های گذشته بیش از ۱۴۰ نرم افزار، اپلیکیشن کاربردی و دیتاسنتر در منطقه آزاد قشم طراحی و راه اندازی شده است.
به گفته شیخ زاده؛ با راه اندازی سامانه ها مختلف اطلاعاتی شاهد ایجاد شفافیت در بخش های مختلف عمرانی، اقتصادی و سازمانی در مجموعه منطقه آزاد قشم هستیم.
وی با اشاره به نامگذاری جزیره قشم به نام جزیره قرآنی در دولت تدبیر و امید، گفت: اقدامات درخور توجهی در حوزه فرهنگی و هنری در این منطقه اتفاق افتاده است و قشم امروز در رتبه پنجم کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور قرار دارد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه وجود ۳۸۰ مسجد در جزیره قشم موقعیت ویژه ای را موقعیتی ویژه و ظرفیتی بی نظیر جهت مشارکت اجتماعی جوامع محلی در تمامی نقاط جزیره قشم دانست.
شیخ زاده با اشاره به موقعیت ویژه جزیره قشم در زمینه ایجاد اشتغال طی سال های گذشته، ادامه داد: نرخ بیکاری جزیره قشم از حدود ۷ درصد در ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید، امروز به رقمی حدود ۴.۲ درصد رسیده و با برنامه ریزی صورت گرفته در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه شیلات و در صورت درنظر گرفتن صیادان فصلی در آمار اشتغال این نرخ به کمتر از ۴ درصد تقلیل می یابد.
وی درباره فعالیت های صورت گرفته در حوزه جاده ای و عمرانی جزیره قشم، افزود: در حوزه عمرانی در ابتدای دولت ۱۰ کیلومتر بزرگراه و ۱۰۰ کیلومتر جاده آسفالت در سطح جزیره قشم وجود داشت و این اعداد امروز پیشرفت بالایی داشته تا جایی که ورودی تمامی روستاهای جزیره به کلی آسفالت شده و تا امروز ۱۰۰ کیلومتر جاده بزرگراهی و بیش از ۳۳۰ کیلومتر جاده آسفالت شده در سطح جزیره را شاهد خواهیم بود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: در حوزه شیلات معادل ۱۴۰۰ هکتار زمین برای پرورش شیلات نقش آفرینی در حوزه امنیت غذایی کشور واگذاری در جزیره قشم صورت گرفته است و حدود ۱۶۰۰ هکتار دیگر نیز طبق برنامه ریزی صورت گرفته به سرمایه گذاران واگذار خواهد شد تا در آن به فعالیت تولیدی و اقتصادی بپردازند.
شیخ زاده خاطرنشان کرد: در حوزه آب، برق و تاسیسات اقدامات بی نظیری بدون توقف در نقاط مختلف جزیره قشم در حال اجرایی شدن است که علاوه بر تامین آب شرب شهر قشم به سایر نقاط زیر خدماتی ارائه شده است.
وی ادامه داد: در حوزه جذب و توسعه سرمایه گذاری، قشم با توجه به موقعیت استراتژیک و جایگاه ویژه ای که در کشور دارد با کمک مشاوره شرکت ژاپنی نامورا ضریب امنیت سرمایه گذاری قشم در سطح جهان به میزان B+ ثبت گردیده است که در این حوزه رییس جمهور نیز از این اقدام ویژه ابراز رضایت کردند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در حوزه استاندارد، امروز جزیره قشم دو دفتر نمایندگی خارج از کشور دارد و آزمایشگاه استاندارد قشم تنها آزمایشگاه استاندارد حلال کشور می باشد ضمن اینکه این آزمایشگاه دومین آزمایشگاه از نظر صحت بررسی سموم غذایی در کشور است.
شیخ زاده در پایان تاکید کرد: اقدامات زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه آزاد قشم کمک شایانی به پیشرفت پروژه ها و طرح های موجود در عرصه های مختلف خواهد کرد.

48

کد خبر 1433655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =