۰ نفر
۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
بازی دیگری از ترامپ

ایرنا نوشت:در حالیکه تنها کمتر از دو هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا باقی‌مانده، «دونالد ترامپ» سعی دارد تا با برجسته کردن نقش دخالت عوامل خارجی در جریان رای‌گیری از پذیرفتن شکست احتمالی در انتخابات طفره برود.

تنها 12 روز دیگر انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و نتایج اکثر نظرسنجی‌ها حاکی از پیروزی احتمالی «جو بایدن» نامزد دمکرات‌ها در این انتخابات است.

با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و بالارفتن احتمال شکست ترامپ در این دور از انتخابات، سیاستی در اطرافیان رییس جمهوری آمریکا ظاهر شده مبنی بر انحراف افکار عمومی نسبت به برجسته کردن نقش دخالت‌آمیز عوامل خارجی در جریان رای‌گیری اتخاذ شده است.

در همین مورد مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا امروز مدعی شدند که روسیه و ایران با هدف دخالت در انتخابات ایالات متحده به اطلاعات رای‌دهندگان دست یافته‌اند.

"جان رتکلیف» مدیر اطلاعات و «کریس ری» مدیر «اف.بی.آی» در کنفرانسی خبری اعلام کردند: هر کشوری که در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دخالت کند، هزینه‌اش را پرداخت خواهد کرد.

آنها گفتند که به رغم اقدامات طرفهای خارجی، آمریکایی‌ها یقین داشته باشند که آرای آنها شمارش خواهد شد.

این مقام‌های آمریکایی همچنین ادعا کردند که ایران مسئول ارسال ایمیل‌هایی برای مرعوب کردن رای‌دهندگان و ایجاد تفرقه در چند ایالت آمریکا است.

"ماکرو روبی" رییس کمیته اطلاعات «سنا» نیز دیروز در بیانیه‌ای ادعا کرد که بازیگران خارجی ممکن است به دنبال حمله به زیرساخت‌های انتخابات ایالات متحده باشند.

روبی افزود: دشمنان ما در خارج از کشور به دنبال ایجاد هرج و مرج و تضعیف اعتماد رای دهندگان به نهادهای دمکراتیک از جمله سامانه‌ها و زیرساخت‌های انتخاباتی هستند.

رییس کمیته اطلاعات سنا تایید کرد که آنها (عوامل خارجی) ممکن است به دنبال هدف قرار دادن سامانه‌های انتخاباتی باشند و یا این تصور را ایجاد کنند که آنها این سامانه‌ها را تغییر داده یا دستکاری کرده‌اند تا اعتبار و اعتماد مردم به آنها را تضعیف کنند.

تلاش دولت ترامپ برای انحراف افکار عمومی مردم آمریکا به سمت نقش عوامل خارجی در حالی صورت می‌گیرد که وی خود بارها از بیان این که آیا به انتقال صلح‌آمیز قدرت در صورت شکست در مقابل بایدن، رضایت خواهد داد، خودداری کرده است.

در همین رابطه همزمان با پیشتازی بایدن نامزد دمکرات‌ها در ایالت‌های کلیدی و در سطح ملی، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی (۵۲ درصد) می‌گویند، نگران هستند ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، شکست خود را در انتخابات ۲۰۲۰ نپذیرد.

نتایج نظرسنجی شبکه «سی ان بی سی» و شرکت تحقیقاتی «چنج» نشان می‌دهد که ۵۲ درصد آمریکایی‌ها تا حدی یا بسیار نگران هستند که ترامپ نتایج انتخابات را در صورت شکست، نپذیرد که شامل ۶۳ درصد از زنان تحصیل کرده دانشگاهی و ۴۸ درصد از زنان سفیدپوست طبقه کارگر است.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ آبان برای تعیین رئیس جمهوری این کشور و معاون او برگزار می‌شود.

310 310

کد خبر 1433843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =