جامعه روحانیت بدنبال کاندیدای واحد در ۱۴۰۰؟/مصباحی‌مقدم:امیدوارم بتوانیم

غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت می‌گوید: جامعه روحانیت مبارز جلسات انتخاباتی با چهره‌های اصولگرا تشکیل داده و این نشست‌ها تداوم خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین، در جریان برگزاری انتخابات مجلس یازدهم بود که حرف و حدیث ها پیرامون حضور کمرنگ جامعه روحانیت مبارز در نشست ها و تصمیم‌گیری های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بیش از هر زمان دیگر بالا گرفته بود.

بعضی ها معتقد بودند اعضای جامعه روحانیت مبارز خودشان از کنشگری در عرصه انتخابات کنار کشیدند و  برخی می گفتند بعضی چهره های تندرو فضایی ایجاد کردند تا جامعه روحانیت کنار گذاشته شود. از آن زمان و در این چند ماه ادامه راه جامعه روحانیت مورد پرسش و بحث بود تا اینکه در واپسین روزهای شهریورماه خبری مبنی بر تغییراتی در این مجموعه و برگزاری نخستین جلسه شورای مرکزی آنها با ساختار جدید اعلام شد.

کار از دست شورای ائتلاف خارج می شود؟

مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز نیز در سخنانی تاکید کرد که جامعه روحانیت هدفش حاشیه‌نشینی نیست اما ما پدرسالار نیستیم و قصد آقابالاسر بودن هم نداریم. 

او اعلام کرد: ما آمدیم تا همه را دعوت کنیم، جلساتی را نیز برگزار کردیم که بر اساس آرمان‌ها و اهداف ملی گرد هم جمع شویم و کمک کنیم.

به گفته پورمحمدی، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مثل جمنا مجموعه‌ای بود که حرکات مثبتی داشت، اما این مجموعه نیز نیازمند بازسازی و کمال است که این را نیز صریح به آنها اعلام شده است.

حرکت انتخاباتی تشکل های اصولگرا در کنار جامعه روحانیت

حال حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرآنلاین با اشاره به نحوه بروز و ظهور جامعه روحانیت مبارز در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و برنامه ریزی اصولگرایان، اظهار کرد: من نمی توانم از طرف مجموعه اصولگرایان اظهار نظر کنم اما اکنون تشکل ها و شخصیت های اصولگرا همراه با جامعه روحانیت مبارز حرکتی را آغاز کردند و در حال فراهم کردن مقدمات فعالیت های انتخاباتی هستند.

وی گفت: تشکیلات انتخاباتی در حال ساماندهی است اما اکنون بیش از این اقدامی انجام نشده است.

به دنبال کاندیدای واحد هستیم

این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه این مجموعه، جلساتی با چهره های اصولگرا تشکیل داده است که تداوم هم دارد، افزود: بحث ها در این باره است که با چه سازوکار برای حضور در انتخابات به جمع بندی برسیم و هنوز تصمیم گیری نشده است.

مصباحی مقدم در پاسخ به این پرسش که این جلسات و تصمیم گیری ها وحدت ساز خواهد بود یا خیر؟، تصریح کرد: ما امیداوریم؛ انشاالله به کاندیدای واحد برسیم.

۲۷۲۱۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1433898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =