واکنش کرملین به وجود عامل اعصاب روی بطری آب چهره مخالف پوتین

فارس نوشت:سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه در واکنش به ادعای کشف عامل اعصاب روی بطری آب «الکسی ناوالنی» در هتل، پرسش‌ها و استدلال‌هایی را مطرح کرد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز جمعه در واکنش به  کشف رد عامل اعصاب روی بطری‌های آب استفاده شده توسط مخالف دولت روسیه گفت چرا لوازمی را که می‌توانست به عنوان مدرک در خصوص پرونده «الکسی ناوالنی» مورد بررسی قرار بگیرد، از کشور خارج کردند.

به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، پسکوف گفت: ما نمی‌توانیم توضیحی بدهیم زیرا می‌دانید که این بطری، اگر وجود خارجی داشته باشد، به خارج از کشور، به آلمان یا جای دیگری برده شده است. چه مدرکی وجود دارد که ثابت کند (عامل) مسمومیت انتقال داده شده است.  

این دیپلمات روس افزود به گفته کارشناسان سم‌شناسی اگر اثر عامل اعصاب روی بطری موجود بود، انتقال آن به راحتی امکان‌پذیر نبود.

پسکوف گفت روسیه تلاش کرده اطلاعات درباره این مسمومیت ادعایی را از سازمان منع سلاح‌های شیمیایی دریافت کند، اما این سازمان مسکو را به برلین ارجاع می‌دهد، جایی که ناوالنی تحت درمان قرار دارد؛ آلمان هم به نوبه خود روسیه را بار دیگر به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ارجاع می‌دهد.

روز پنجشنبه حساب رسمی اینستاگرام الکسی ناوالنی اعلام کرد رد ماده اعصاب «نوویچوک» که ادعا می‌شود وی با آن مسموم شده، روی بطری‌های موجود در اتاق او در هتل محل اقامتش در شهر «تومسک» یافت شده است.

گفته شده که بعد از این که کارکنان بنیاد ناوالنی متوجه شدند او در بیمارستان بستری شده، با وکیل تماس گرفتند و به اتاق او رفتند و مشغول ثبت و شرح و بسته‌بندی کردن هر چیزی که در آنجا بود از جمله بطری‌های آب شدند.

ناوالنی روز ۲۰ اوت هنگام پرواز از شهر تومسک در روسیه به سمت مسکو، پایتخت این کشور علائم بیماری از خودش نشان داد و بعد از فرود اضطراری هواپیما در شهر «امسک» به بیمارستانی در این شهر منتقل شد و بعد به آلمان انتقال یافت.

310 310

کد خبر 1433904

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
    0 0
    روسیه در بین خود مردمش هم معروفه به سرکوبگر سیاسی! هر کسی که مخالف حکومت روسیه باشه به شدت سرکوب میشه! این کار توسط خود دولت روسیه انجام گرفته!