۰ نفر
۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
انتخابات زودهنگام آمریکا آغاز شد/عکس

فارس نوشت:رأی‌گیری زودهنگام برای انتخابات رئیس‌جمهور آمریکا از امروز جمعه در چند ایالت آمریکا آغاز شد.

رأی‌‌گیری زودهنگام برای انتخاب رئیس‌جمهور آمریکا از ساعاتی پیش در ایالت‌های «مینه‌سوتا»، «ویرجینیا»، «داکوتای جنوبی» و «وایومینیگ» آغاز شده است. 

به نوشته پایگاه هیل، رأی‌دهندگان در ایالت ویرجینیا از امروز جمعه می‌توانند تا روز ۲ نوامبر با مراجعه حضوری به حوزه‌های انتخاباتی در سراسر این ایالت رأی خود را به صندوق بیندازند. رأی‌دهندگان همچنین برای رأی دادن به صورت پستی تا تاریخ ۲۳ اکتبر فرصت دارند. 

در ایالت‌های مینه‌سوتا، داکوتای جنوبی و وایومینگ، شهروندانی که درخواست خود برای رأی‌دهی غیابی را ثبت کرده‌اند می‌توانند تا یک روز قبل از روز انتخابات (۳ نوامبر) به صورت پستی یا با مراجعه حضوری به نامزدهای مورد نظر خود رأی بدهند. 

رسانه‌های آمریکا یکی از دلایل برگزاری این رأی‌گیری‌های زودهنگام را جلوگیری از ازدحام افراد در شرایط شیوع کرونا ذکر کرده‌اند.  

با وجود این، برخی از کاربران فضای مجازی تصاویری از ایستادن شهروندان آمریکا در صف برای انداختن رأی خود به صندوق منتشر کرده‌اند. 

«آماندا گلدن»، یک کاربر فضای مجازی با انتشار عکس زیر نوشته است: «۶ هفته تا روز انتخابات باقی مانده است، ولی رأی‌گیری زودهنگام در ویرجینیا از امروز آغاز شده. ده‌ها رأی‌دهنده، در حالی که هنوز این ساختمان در ریچموند هنوز باز نشده برای انداختن رأی خود به صورت حضوری در صف ایستاده‌اند.» 

پایگاه خبری هیل نوشته برخی از ایالت‌های دیگر شامل نیوجرسی، میشیگان، ورمونت و ایلینوی در هفته آینده رأی‌گیری زودهنگام را آغاز خواهند کرد. ۲۹ شرکت دیگر و منطقه کلمبیا در سراسر اکتبر رأی‌گیری را آغاز خواهند کرد. 

در اکثر نظرسنجی‌هایی که تا به حال انجام شده «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد حزب جمهوری‌خواه پیش افتاده است.

310 310

کد خبر 1433963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =