واکسن آنفولانزا به میزان کافی تامین و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌گیرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از تامین میزان کافی واکسن آنفولانزا در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این واکسن در زمان‌های مشخص‌ شده در بین گروه‌های هدف و داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از شهرکرد :  دکتر مجید شیرانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۱ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۴۷ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۰ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
وی عنوان کرد: هم اکنون ۱۴۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۱۷ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
دکتر شیرانی خاطرنشان کرد: متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۲۲۹ نفر می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اضافه کرد: هم اکنون ۳۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.
وی با اشاره به خیز مجدد بیماری کرونا در کشور و در استان چهارمحال و بختیاری، یادآور شد: همانگونه که مشاهده می‌کنید، بیماری مجددا شیوع بالایی در کشور دارد، لذا مردم عزیز استان با تشدید خودمراقبتی و با اعمال محدودیت بیشتر در زندگی شخصی و اجتماعی خود، کمک کنند تا از خیز سوم بیماری نیز با موفقیت عبور کنیم.
دکتر شیرانی اظهار داشت: طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افراد برای توزیع واکسن آنفولانزا به دو گروه (الف) و (ب) تقسیم شدند، گروه (الف) کسانی هستند که واکسن آنفولانزا را رایگان دریافت می‌کنند و شامل پرسنل بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و غیردولتی، بیماران با ضعف سیستم ایمنی بدنی، افرادی که عمل پیوند عضو داشته‌اند، بیماران سرطانی، بیماران خاص و مادران باردار می‌شوند، واکسن برای این افراد در هفته اول مهرماه توزیع می‌شود .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه گروه (ب) شامل افراد مسن، افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند اما نه به شدت بیماران گروه (الف) و... می‌شوند، افزود: این گروه‌ها نیز می‌توانند واکسن آنفولانزا را از داروخانه‌ها تامین کنند.
وی تاکید کرد: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد دوز واکسن بیشتری تهیه شده و در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.
دکتر شیرانی با تاکید بر اینکه واکسن آنفولانزا ۱۰۰ درصد در برابر این بیماری ایمنی ایجاد نمی‌کند، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم شیوع بالای آنفولانزا را نخواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به مردم چهارمحال و بختیاری توصیه کرد: عجله‌ای برای دریافت واکسن آنفولانزا نداشته باشند و هنگام توزیع این واکسن اجازه دهند ارگان‌های مسؤول واکسن را ابتدا در اختیار کسانی قرار دهند که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری هستند.
وی خاطرنشان کرد: واکسن به مرور در اختیار گروه‌های کم خطرتر هم قرار می‌گیرد.

۴۶

کد خبر 1434017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =