۲۶ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
اظهارنظر خبرساز مجری مصری درباره حجاب

فارس نوشت: «رضوی الشربینی» مجری بی حجاب سرشناس تلویزیونی مصر گفته بود زنان محجب صد هزار برابر بهتر از زنان بی حجاب هستند.

چندی پیش «رضوی الشربینی» مجری معروف تلویزیونی مصر که خود بی حجاب است در مورد حجاب اظهارنظر کرده بود و گفته بود که حجاب بسیار بهتر از بی حجابی است و زنان محجب نزد خداوند بسیار برتر هستند. حالا پس از آن اظهارنظرها که با حمایت انبوه مردم مصر و بسیاری دیگر از کشورهای جهان قرار گرفت این مجری تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

ماجرا از زمانی آغاز شد که خانم شربینی که برنامه ای پربیننده با موضوع زنان در تلویزیون غیردولتی «سی بی سی» در مصر را اجرا می کند با وجودیکه خود بی حجاب است، به صورت مستقیم به بیننده ها توصیه به پوشش و حجاب کرد و گفت که زنانی که حجاب دارند از بی حجاب ها بهتر هستند. عین عبارت او به نقل از رویترز چنین اظهار کرد: «زنانی که حجاب دارند صد هزار برابر بهتر از زنانی هستند که حجاب ندارند.»

اظهار نظرهای مستقیم وی به شدت به ارکان بی حجابی که حکومت فعلی مصر تاکید بر نهادینه کردن آن در جامعه مسلمان سنتی مصر دارد، برخورد کرده و پیش برندگان تفکر بی حجابی و تجدد قرن بیست و یکمی حاکمیت فعلی این کشور او را به برهم زدن امنیت اجتماعی و نفرت افزایی بین زنان و اقشار جامعه متهم کرده و او را تحت پیگرد قانونی قرار داده اند.

به دنبال نشر اخبار مبنی بر پیگرد قانونی وی و همچنین ورود سازمان نظارت بر رسانه به این موضوع، بسیاری از انبوه مردم و حامیان این مجری در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به شدت این اقدام حکومت مصر را محکوم کرده و هشتگ «من از رضوی الشربینی حمایت می کنم» را به سرعت در فضای مجازی دست به دست به اشتراک گذاشته و ابراز می دارند که او کار خطایی انجام نداده بجز اینکه محترمانه در مورد حجاب و تبعات آن صحبت کرده است. 

بسیاری از معترضین به سیستم پیگرد قانونی این مجری ابراز نظر کرده بودند و حمایت قاطع خود را از او اعلام کرده بودند. یکی از کاربران نوشته بود: در این دوره رعایت حجاب در کشور مصر بسیار دشوار است و برای زن محجبه فرصت شغلی آنچنانی وجود ندارد و ورود آنان به بسیاری از اماکن در مصر ممنوع است!

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1434034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • یو IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  74 16
  ... این همه آب و تاب برا اینکه راجع به حجاب گفته اگه برعکس بود و محجبه بود و راجع بی حجابی میگفت همچنان پوشش خبری میدادی ؟؟!! ...
  • حسین IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   6 40
   ... امثال شماها غیرت ندارین که بدونین ناموس چیه
  • ک . م IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   13 4
   هنوز از این واژه های جنسیت زده کسی استفاده می کنه؟ واقعا
  • GB ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
   25 2
   البته این خانم بعدا در برنامه ای معذرت خواهی کرده ، چون خبرآنلاین تو حذف و سانسور استاد شده ، این معذرت خواهی تو مطلب بالا نیاورده
  • CA ۰۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
   5 11
   حسین جان وقتی کامنت هایی مثل کامنت های تورو می خونم بسیار غمگین میشم! زن یه هویت مستقلی است! زن ناموس کسی نیست! دست از این تفکرات عهد قدیم بردارید! زنده به گور کردن دختران در قدیم به لحاظ باوری در لول این باور شما که زن ناموس مرد هست قرار میگیره و هیچ فرقی نداره! وقتی که از کلمه ناموس استفاده میکنی به این معنی هست که زن بخشی از دارایی مرد هست و این حق مرد هست که هر کاری هر حرفی که میخواد در قالب ناموس بودن زن بزنه! یه نگاه به دنیا بندازید یه نگاه به گذشته بندازید، زنان کاملا می تونن مثل یک مرد در تمام عرصه ها حضور پیدا کردن هر کاری که یک مرد میکنه رو انجام بده! چرا فکر میکنید که یه زن به مرد نیاز داره برای زندگی؟ چرا فکر میکنید که یه زن می تونه ناموس مردی بشه؟! اینها تفکرات جنسیت زده ای هست که از قدیم همراه مردها بوده و از این فرصت برای به بردگی گرفتن زن استفاده کردند! یه عده ای بهتون متر و معیار دادن از قدیم که زن ناموست هست! اگه زن رو به عنوان ناموست بدونی، اون موقع وقتی که دختردار شدی، یه پسر دیگه مثل شما اونو به چشم ناموس خودش میبینه و هر بلایی بخواد سرش میاره! حتی لازم باشه میکشتش
 • سرباز وطن IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  22 47
  زنده باد درود بر شرفش وشجاعتش
 • US ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  44 4
  شما اگر لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمی بره؟! آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز مپسند! امر به معروف و نهی از منکر اول به خود بعد به دیگران!
 • DE ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  31 4
  خدا پدر السیسی را بیامرزد که خوب افسار ... تند روها را کشید ...
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  9 0
  عجب
 • معلم IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  14 1
  چرا خودش حجاب نداره و این همه آرایش کرده ؟
 • روزنومه چی IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  20 3
  ایشان در مقام قضاوت نیست که چنین اظهار نظری بکند. یک مجری حرفه ای سخنی را بر زبان نمی آورد که انسان های زیادی از گفتنش آزرده شوند. اگر یک مجری محجبه بود و این سخن را در مورد زنان بی حجاب بر زبان می آورد بازهم کاری غیرحرفه ای کرده بود. آیا می توان معیار خوب و بد بودن انسان را بر اساس تفکرات شخصی تعیین کرد؟
 • ساده IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
  7 0
  همه چی برعکش شده
 • CA ۰۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
  7 1
  کل خبرگزاری ها و رسانه های داخلی شده پیدا کردن استثناها یا جور دیگه نشون دادن واقعیت و به خورد ملت دادن برای به کنترل گرفتن افکار جامعه! همه تو این مسیر بسیج شدن که ارابه افکارتون رو بدست بگیرن که تو مسیری که خودشون می خوان ماها قدم برداریم! اما خب به لطف دسترسی ازاد به اطلاعات به وسیله فیلترشکن ها، این موضوع دیگه رنگ باخته و مثل همین بخش کامنت ها، مردم کاملا اگاه شدند و کاملا متوجه قصد و نیت این اخبار هستند!
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  0 1
  بشینین پای من و تو تا همین یه ذره دینی هم که براتون مونده به باد بدین