۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
وضعیت پرواز های ترکیه پس از گذشت 6 ماه!

تاریخ از سرگیری پروازی های ایران و ترکیه پس از حدود 6 – 7 ماه هنوز هم به طور دقیق مشخص نیست.

با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرز ها و کنسلی پرواز ها، پرواز های ایران به ترکیه و بالعکس نیز کنسل و تا امروز هنوز تاریخ و زمان مشخصی برای از سرگیری این پرواز ها اعلام نشده است.

تمامی بلیط هواپیما (https://www.tahagasht.com/flight) فروخته شده نیز کنسل و مبالغ پرداخت شده به مسافران برگردانده شد. چرا که تعداد روز های قرنطینه نامشخص بود.

با باز شدن مرزها و کنترل نسبی بیماری در اکثر کشور ها برخی از پرواز ها با شرایطی خاص از سر گرفته شدند.

تا امروز بار ها تاریخ هایی برای شروع این پرواز ها اعلام شده که همگی کنسل و به روز های بعد موکول شده اند.

چندی پیش گفته شده بود که پرواز های استانبول از شهریور ماه شروع به کار می کنند اما قبل از حتی انجام شدن یک پرواز این تاریخ به 11 مهر موکول شد.

در ابتدا به گفته آقای جلال ابراهیمی، رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه، احتمال از سرگیری این پرواز ها از تاریخ 25 مرداد داده شد.

به گفته وی انجام این پرواز ها به میزان شیوع کرونا بستگی دارد و در صورت انجام نشدن پرواز در این تاریخ، زمان اغاز پرواز های ایران و ترکیه به 11 شهریور ماه موکول خواهد شد.

متاسفانه پرواز های ایران و ترکیه

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در 18 شهریور ماه پرواز های ترکیه از تاریخ اول ماه اکتبر یا همان 11 مهر ماه با تعداد محدود انجام خواهد شد.

اما در حال حاضر به گفته یکی از مقامات هواپیمایی جمهوری اسلامی احتمال از سرگیری پرواز های ترکیه از جمعه 28 شهریور ماه وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول پس از انجام پرواز استانبول در 28 شهریور، هفته ای یکبار یک پرواز یه استانبول انجام خواهد شد.

این پرواز قرار است روزهای جمعه انجام شود.

البته این پرواز تنها برای افرادی که مقیم این کشور هستند یا برای کار و تحصیل به ترکیه سفر می کنند امکان پذیر است، و به هیچ عنوان گردشگران امکان سفر نخواهند داشت.

این پرواز با ایرلاین ایران ایر انجام خواهد شد و به طور مستقیم از تهران به استانبول پرواز می کند.

پیش از این بلیط استانبول را می توانستید از ایرلاین قطر خریداری کرده و با شرایط و قوانینی خاص (برخی از افراد) به استانبول سفر کنید. اما این پرواز به طور مستقیم به استانبول وارد نمی شد و به همین دلیل هم بلیط استانبول و هم تور استانبول (این جا) قیمت بسیار بالایی داشت.

اما حال با باز شدن مرز ها و شروع پرواز هر کدام از ایرلاین های داخلی و ترکیش ایرلاینز می توانید به طور مستقیم و با هزینه ای بسیار کم تر به استانبول سفر کنید.

وارد شدن به کشور ترکیه نیز همانند دیگر کشور ها شرایط خاصی دارد و همراه داشتن تست منفی کووید 19 (PCR) یکی از مهم ترین آن ها می باشد.

شرایط سفربه ترکیه

1. همراه داشتن تست منفی کووید 19

2. بیمه مسافرتی با پوشش کرونا

3. آزمایش داده شده تنها 72 ساعت اعتبار دارد.

2121

کد خبر 1434061

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فرهاد IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
    0 0
    سلام خسته نباشید بلیط برای استانبول یکم مهر امروز فروخته شده