نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران گفت: پادشاه عربستان پس از وقوع نا آرامی‌ها در بحرین، خواستار مکالمه تلفنی با آیت‌الله سیستانی شده بود ولی ایشان درخواست پادشاه عربستان را رد کردند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام جواد شهرستانی در دیدار اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس با بیان اینکه پادشاه عربستان پس از وقوع نا آرامی‌ها در بحرین خواستار مکالمه تلفنی با آیت الله سیستانی شده بود، اظهار داشت: آیت الله سیستانی درخواست پادشاه عربستان را رد کردند، زیرا معتقد بودند این درخواست در جهت اصلاح وضعیت مردم بحرین نیست.

وی همچنین به موضع گیری‌های این مرجع تقلید در برابر حوادث اخیر کشورهای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: وضعیت شیعیان بحرین از لحظه آغاز موجب نگرانی آیت الله سیستانی بود و ایشان در همان زمان به دنبال حل مشکل بحرین بودند زیرا به خوبی از روابط حکومت آل خلیفه و حکومت عربستان مطلع بودند و نمی خواستند مردم بحرین اسیر این دو حکومت شوند.

نماینده آیت الله سیستانی در ایران با اشاره به نامه‌های بوش و اوباما به آیت الله سیستانی گفت: این دو رئیس جمهور آمریکا بسیار سعی داشتند که از جایگاه آیت الله سیستانی سوءاستفاده کنند اما درایت ایشان همواره مانع این کار شد.

سید فاضل موسوی نماینده مردم خدابنده نیز در این دیدار بر لزوم همکاری ایران و عراق در برداشت از میادین مشترک نفت و گاز اشاره کرد و خواستار حضور موثر آیت الله سیستانی برای جلوگیری از استیلای غرب بر مخازن نفتی عراق شد.

/111

 

کد خبر 143414

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =