حمایت از صنعت، تولید و اشتغال مسئله مورد اهتمام دستگاه قضایی است

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: نقش و جایگاه تولید و صنعت در دوران تحریم بر کسی پوشیده نیست، لذا التزام دستگاه قضایی، حمایت از صنعتگران به عنوان خط مقدم مبارزه با تحریم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علی اکبر شمس در نشست با اعضاء خانه صنعت و معدن استان یزد افزود: دستگاه قضایی در دوره تحول، برنامه ها و اقدامات بسیاری داشته است که از آن جمله در زمینه حمایت از رونق و جهش تولید میتوان به تقویت ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و صدور بخشنامه و دستورالعمل های کارگشا و مرتبط با امور تولید و اشتغال اشاره کرد.
وی حمایت و پشتیبانی و گره گشایی از امور مرتبط با مسئله تولید را اولویت دستگاه قضایی استان برشمرد و بیان داشت: ارتقاء کمی و کیفی ستاد استانی اقتصاد مقاومتی، بررسی و مداقه بیشتر پرونده های واحد های تولیدی در اجرای احکام، حاکمیت دیدگاه حمایت و ارائه مشاوره در اداره امور تصفیه و ورشکستگی و بازدید های میدانی از واحد های تولیدی و مجتمع های صنعتی، رویکرد غالب مسئولان قضایی استان یزد در مرکز استان و سایر حوزه های قضایی بوده است.
این مقام قضایی تصریح کرد: تا آنجا که قانون اجازه داده است، در رفع گره های حقوقی و قضایی تولید کنندگان، تسریع در جریان امور اداری و گشایش در سیستم های مالی و بانکی آنان دستورات قضایی صادر شده است تا چرخ تولید از حرکت ناایستد و کارگری بیکار نگردد.
وی اظهار داشت: تحقق عنوان سال با شعار و سخنرانی انجام نمی گیرد و دستگاه قضایی در زمینه تحقق رونق و جهش تولید پویا و اثر گذار در میدان عمل ایستاده و تا آنجا که امکان داشته و قانون اجازه داده است حمایت کرده است.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان یزد، از آمادگی دستگاه قضایی جهت تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی خبر داد و گفت: این آمادگی وجود دارد تا با ارتباطات بیشتر در راستای حل مشکلات و موانع تولید و اشتغال در استان گام برداشت.
شایان ذکر است در این نشست فعالان اقتصادی حاضر در جلسه به بیان دیدگاه ها ودغدغه های حوزه کاری خود پرداختند.

46

کد خبر 1434164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =