افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد/ ۵ مهرماه آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان مشاغل خانگی

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: متقاضیان تا ۵ مهرماه فرصت دارند تا با ورود به سایت inhb.ir به صورت مستقل یا پیشران جهت ثبت نام در طرح مشاغل خانگی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ : عماد تشکری در مراسم آغاز به کار دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان با بیان اینکه این طرح در سه فاز انجام می شود، اظهار کرد: فاز اول طرح مطالعه، بررسی و شناسایی و اولویت بندی مزیت های استانی و فاز دوم شامل آموزش متقاضیان و در فاز سوم اتصال مشاغل ایجاد شده با بازار است.
وی اهداف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را فرهنگ سازی و ترویج مشاغل خانگی در کشور دانست و افزود: استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد، خوداشتغالی متقاضیان، ورود به بازار کار، اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف، ... از دیگر اهداف این طرح است.
تشکری تصریح کرد: طرح مشاغل خانگی از سال ۱۳۸۹ در کشور آغاز شده است و در هر صورت برای دست یابی به توسعه و پیشرفت، بهترین راه آن دنبال کردن الگوهای موفق جهانی است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: کشور چین ۳۱ درصد محصولات خود را در مشاغل خانگی تولید می کند و شعار «هر خانه یک کارخانه و هرکارخانه یک خانه» را مطرح دارد. تایوان با همین شعار جهش اقتصادی خوبی را تجربه کرده است. یکی از راه هایی که می توان به شعار سال تحقق بخشید استفاده از پتانسیل های خوبی است که در زمینه مشاغل خانگی داریم.
وی با اشاره به اینکه آموزش و فرهنگ سازی دو رسالت مهم جهاد دانشگاهی است تاکید کرد: وقتی به مدرن ترین اقتصاد جهان آمریکا نگاه بیندازیم، ۲۰ درصد شاغلان مرتبط با مشاغل خانگی هستند. سوئیس بزرگترین و معتبرترین تولید کننده ساعت در جهان، بسیاری از کارگاه های معتبر برند خود را در مشاغل خانگی سازماندهی می کند.
تشکری ابراز امیدواری کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه علمی اجرائی طرح، با راه اندازی دبیرخانه طرح ملی در جهاد بعد از مطالعه اولیه در استان، به عنوان مجری نیز موفق عمل نماید و یاری گر متقاضیان مشاغل خانگی از آموزش تا مشاوره و اتصال به بازار باشد.
وی اضافه نمود: قرارداد انجام مطالعات، ساماندهی، بررسی، استعداد سنجی و توانمندسازی ۵۴هزار و ۴۰۰ نفر متقاضی مشاغل خانگی در کشور براساس  الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی است و سهم استان یزد ۱۸۰۰ نفر پیش بینی شده که حدود ۴/۴ درصد است.
متقاضیان تا ۵ مهرماه فرصت دارند تا با ورود به سایت inhb.ir به صورت مستقل یا پیشران جهت ثبت نام در مشاغل خانگی اقدام نمایند.

46

کد خبر 1434166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =