فرمانده کل ارتش: گاهی اوقات تحریف‌هایی در روایت دفاع مقدس انجام می شود/  توانسته ایم توان دفاعی مان را ارتقاء دهیم

فرمانده کل ارتش با تاکید بر این‌که دفاع مقدس در امتداد خط عاشورا بود، گفت: با وجود تحریم ۴۰ساله و محدودیت‌هایی که دشمنان برای کشورمان بوجود آوردند، توانسته ایم توان دفاعی‌مان را ارتقاء دهیم و آنچه که می‌خواهیم بسازیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: کسانی که در دوران دفاع مقدس فعال بودند، باید ابعاد جنگ تحمیلی را بیان کنند؛ چراکه فعالیت های رزمندگان باید برای همه اثبات شود. رزمندگان جنگ تحمیلی باید اسناد و مدارک باقی مانده از جنگ را حفظ کنند.

وی تصریح کرد: معمولا همه پدیده های تاریخی با مقداری تحریف مواجه می‌شوند، اما اصل آن پدیده برای انتقال به آیندگان باقی می‌ماند؛ به ویژه اگر پدیده های تاریخی مانند واقعه عاشورا، بر مبنای آموزه‌های دینی اتفاق افتاده باشند. درباره واقعه عاشورا هم تحریف‌هایی اتفاق افتاد اما اصل و مبنای نهضت اباعبدالله (ع) باقی ماند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس در امتداد خط عاشورا بود، اظهار کرد: گاهی اوقات تحریف‌هایی در روایت دفاع مقدس انجام می شود، اما آن وقایعی که سند دارد، قطعا اتفاق افتاده است.

امیر سرلشکر موسوی بیان کرد: باید آدرس دقیق را به آیندگان بدهیم که بر مبنای آن آدرس از این کشور دفاع کنند. همه ما اعم از پژوهشگران و کسانی که خاطرات جنگ را نقل می‌کنند، باید در این زمینه تلاش کنیم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سؤال که شعار «ما می‌توانیم»، چقدر در ارتش محقق شده است، گفت: با وجود تحریم ۴۰ساله و محدودیت‌هایی که دشمنان برای کشورمان بوجود آوردند، در رژه‌ها و رزمایش‌های مختلف مشخص شده که توانسته ایم توانایی دفاعی را در تمام عرصه‌ها، حفظ کنیم و ارتقا دهیم و آنچه که می‌خواهیم بسازیم و از آن استفاده کنیم، اگرچه بخشی از توانمندی‌ها قابل ارائه است و بسیاری از آن‌ها به دلیل طبقه بندی مکتوم می‌ماند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1434214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =