فوتی‌های کرونا در آذربایجان‌غربی به ۱۰۰۰ مورد نزدیک شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از افزایش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۹۵۸ مورد خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده درباره افزایش مبتلایان کووید ۱۹ در استان گفت: تعداد افراد بستری با سندرم حاد تنفسی ۶۴۵ نفر در استان بوده که از این تعداد ۳۹۰ نفر مشکوک به بیماری کووید ۱۹ هستند.
 آقازاده درباره افراد بستری افزود: در استان ۱۴۸ نفر در بخش آی سی یو بستری بوده و ۳۹ نفر به ونتیلاتور متصل هستند و در حال حاضر تعداد افراد مبتلا و بستری در استان رو به افزایش است.
وی درباره تعداد افراد فوت شده کووید ۱۹ بیان کرد: در تاریخ ۲۸ شهریور تعداد ۸ نفر براثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت شدند. تعداد کل افراد فوت شده دراستان به ۹۵۸ نفر افزایش یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه‌داد:  بیشترین تعداد بستری در روزهای گذشته در شهرستان ارومیه بوده و کانون افزایش تعداد افراد بستری و فوتی در استان تغییر کرده به طوری که شهرستان های خوی، بوکان و مهاباد در زمان های مختلف  بالاترین تعداد افراد بستری و فوتی را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: حساسیت مردم و مسئولین نسبت به کووید۱۹ کاهش یافته است و همین موضوع موجب افزایش تعداد مبتلایان می شود ضمن اینکه میزان استفاده از ماسک به ۲۰ درصد در استان کاهش یافته است.

46

کد خبر 1434379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =