امکان تامین آب برای توسعه شهرک مهرگان وجود ندارد

معاون عمرانی استاندار گفت: قرار شده فاز جدید شهرک (ناحیه شهری) مهرگان قزوین در ۲۵۰هکتار توسعه پیدا کند اما در حال حاضر امکان تامین آب برای اجرای این پروژه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه توسعه ناحیه شهری مهرگان و تبدیل آن به دومین شهر پرجمعیت استان یکی از سیاست‌های کلان عمرانی در استان است اظهار کرد: مدیران شرکت آب و فاضلاب و شرکت سهامی آب منطقه‌ای به عنوان ۲متولی اصلی تامین آب در سطح استان هر دو اعلام کرده‌اند که فعلاً امکان آب برای توسعه شهرک مهرگان و هیچ ناحیه شهری جدید در استان را ندارند و زمانی می‌توان طرح‌های توسعه شهری را اجرا کرد که ۶۰میلیون مترمکعب آب از سد طالقان به ۱۴شهر و ۱۹۰روستای استان قزوین انتقال پیدا کند.
فرخزاد ادامه داد: اگر آب سد طالقان وارد استان قزوین شود، هم کمبود آب استان در بخش شرب را جبران می‌کند و هم کیفیت آب آشامیدنی در استان را به صورت جدی ارتقا می‌دهد.
معاون استاندار قزوین با اشاره به شکل‌گیری برخی از بورس ‌بازی‌ها و سفته ‌بازی‌های زمین در ناحیه‌های شهری جدید استان گفت:‌ بعد از اینکه اعلام شد امکان تامین آب برای برخی از این نواحی شهری جدید وجود ندارد، قیمت‌ها تا حدود ۲۰درصد کاهش پیدا کرد اما برای ایجاد تحولی جدی در این بخش باید تولید مسکن افزایش یافته و طرح مالیات بر واحدهای مسکونی خالی اجرا شود.
فرخزاد افزود: با اجرای طرح ملی مسکن در قزوین و تحویل خانه‌ها به اقشار هدف این طرح؛ قیمت زمین و مسکن در استان تا حدودی متعادل می شود اما رسیدن به ثبات در این حوزه مستلزم یک کار بلندمدت و اجرای طرح‌های مختلف بازآفرینی شهری است.

48

کد خبر 1434535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =