ترامپ: جلوی کشتار جمعی بین صربستان و کوزوو را گرفتم!

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در جریان کارزار تبلیغاتی خود در کارولینای شمالی مدعی شد، برای دریافت جایزه صلح نوبل در سال جاری میلادی بابت میانجیگری در خاتمه دادن به کشتار جمعی چند ساله بین کوزوو و صربستان صلاحیت دارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت: داستان بعدی که من به طور حتم به آن باور دارم، دریافت جایزه صلح نوبل است. ما کشتار جمعی بین صربستان و کوزوو را متوقف می‌کنیم. آنها سال‌هاست که یکدیگر را می‌کشند. آنها می‌خواهند چنین کشتاری را متوقف کنند. من گفتم، دوستان من، بیایید در کنار یکدیگر قرار بگیریم. می‌دانید که، آنها سالیان سال است که تحت عنوان‌های مختلف دارند چنین کاری را انجام می‌دهند.

 

ترامپ اوایل سال جاری میلادی از سوی قانونگذاری نروژی بابت میانجیگری در توافق "صلح" بین اسرائیل و امارات به عنوان کاندیدای دریافت صلح نوبل پیشنهاد شد. اسرائیل و بحرین نیز بعد از امارات با میانجیگری آمریکا، توافقی مشابه امضا کردند.

اوسط سپتامبر، ترامپ مذاکرات بین الکساندر ووجیچ، رئیس جمهوری صربستان و عبدالله هوتی، نخست وزیر کوزوو میزبانی کرد اما این نشست به نقطه عطف قابل توجهی برای حل مشکلات دو طرف منجر نشد.

310 310

کد خبر 1434545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =