واکسن آنفلوآنزا چطور در داروخانه‌ها توزیع خواهد شد؟

مهر نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو در مورد تازه ترین اقدامات برای توزیع واکسن آنفلوآنزا در کشور توضیحاتی ارائه داد.

محمدرضا شانه ساز صبح دوشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه نظارت و بازرسی آنلاین بر کالاهای سلامت محور گفت: با توجه به سامانه‌ای که داروخانه‌ها به آن دسترسی دارند توزیع واکسن آنفلوآنزا صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه افراد در مراجعه به داروخانه‌ها باید کدملی خود را به همراه کارت ملی برای دریافت واکسن ثبت کنند افزود: در فاز اول قرار است این واکسن در اختیار گروه‌های پرخطر همچون مادران باردار، بیماران خاص، کودکان زیر ۵ سال و سالمندان بالای ۶۵ سال قرار بگیرد.

شانه ساز در خصوص اینکه گفته می‌شود واکسن آنفلوآنزا هنوز وارد کشور نشده، تاکید کرد: اصلاً چنین چیزی صحت ندارد و پارت اول واکسن برای گروه‌های پرخطر وارد شده و ظرف امروز و فردا از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اختیار خانه‌های بهداشت قرار می‌گیرد تا برای مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال تزریق شود.

رئیس سازمان غذا و دارو در ارتباط با قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: فعلاً در فاز اول قرار است واکسن آنفلوآنزا با توجه به اینکه با ارز ۴,۲۰۰ تومان وارد شده است به قیمت مصوب دولتی عرضه شود.

وی ادامه داد: اگر در ادامه چنانچه مطالبه‌ای از سوی مردم برای دریافت واکسن آنفلوآنزا وجود داشته باشد این احتمال هست که در پارت های بعدی واکسن با ارز نیمایی وارد شود.

۲۳۵۲۳۲
کد خبر 1434793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =