درخواست رژیم صهیونیستی از دبیرکل سازمان ملل علیه ایران

ایسنا نوشت: نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با حمایت از ادعای دولت آمریکا درباره بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، خواستار اقدام دبیرکل سازمان در این راستا شد.

به گزارش روزنامه اورشلیم پست، گلعاد اِردان نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در پی ادعای آمریکا مبنی بر این که روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران را آغاز کرده است، روز دوشنبه در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواستار تشکیل کمیته تحریم و هیئت کارشناسان سازمان ملل ناظر بر اعمال تحریم ها علیه ایران شد. 

اردان همچنین مدعی شد: ایران به وضوح از توافق هسته ای تخطی کرده است و بلندپروازی های آن برای دست یابی به تسلیحات هسته ای آشکار شده است. بنابراین طبق مکانیسم بازگردانی تحریم ها که با امضای توافق هسته ای در دسترس است و اخیرا توسط آمریکا فعال شده است، تمام تحریم های از پیش اعمال شده علیه ایران، دوباره اعمال می شوند و دبیرکل سازمان ملل باید اقدامات معین شده در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را انجام دهد.  

اردان ادامه داد: اسرائیل قاطعانه در کنار آمریکا ایستاده است و هر کاری که بتواند برای کمک به دولت آمریکا در متوقف کردن فعالیت های بدخواهانه ایران و بلندپروازی های آن انجام می دهد. 

رژیم صهیونیستی در حالی از ادعای آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران دفاع می کند که سازمان ملل و کشورهای مختلف آمریکا را به سبب خروج از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸،  فاقد جایگاه قانونی برای به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم ها می دانند که حق استفاده از آن تنها برای اعضای این توافق محفوظ است. 

دبیرکل سازمان ملل نیز پس از اقدام غیر قانونی آمریکا رسما تاکید کرد که هیچ اقدامی در راستای تایید ادعاهای آمریکا اتخاذ نخواهد کرد.
 

311311

کد خبر 1434827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =